in , ,

Яку температуру в будинках встановлюють взимку жителі різних країн

Ми звикли обігрівати взимку свою домівку так, що вона швидше нагадує курорт. Між іншим, фахівці рекомендують зовсім інші температури: для житлової кімнати ідеальні 20-23 °С; для кухні – 18-19 °С; для спальні – 17-20 °С; туалету – 16-19 °С, коридору – 15-18 °С.

Ми в Тутка вирішили перевірити, наскільки дотримуються цих норм жителі інших країн, і знайшли середні показники домашніх термометрів в різних куточках планети. Вгадайте, де «найгарячіші» квартири?

Великобританія – 15,2 °С

Туристи складають справжні легенди про крижані зими в будинках Британії з їх подвійними кранами – окремо для холодної і гарячої води, розпеченими цеглинами, які кладуть під ноги, щоб нагріти холодне ліжко та іншими дивацтвами північної нації. І в загальному все це правда, адже англійці – народ, який мало мерзне і є економним. Їх будинки опалюються газовими колонками, які працюють не на повну потужність з метою зменшення квартплати. Середня температура в житловому приміщенні – 15 °С, а у ванній взагалі близько 10 °С.

Франція – 16,8 °С

У Франції, як і у Британії, немає центрального опалення, але зате є загальне будинкове. Плюс його в тому, що жителі не чекають конкретного початку опалювального сезону, а щойно на вулиці стає холодно, просять відповідального за будинок запустити опалення в квартирах. Правда, все це влітає в копієчку.

Японія – 10 °С

У цій далеко не курортній країні, де термометр взимку опускається значно нижче нуля, в будинках немає опалення. Тому взимку японці дістають із шаф такі речі: кондиціонери, батареї, обігрівачі, електроковри, електричні пледи і, головне, стіл «котацу» і грілку «ютанпо».

Іспанія – 17,8 °С

У теплій Іспанії центральне опалення передбачене не скрізь. Та й саме визначення центрального опалення трохи відрізняється від нашого. Тепло подають тільки ввечері приблизно з 19:00 до 22:00 – в ті години, коли все основне населення приходить додому після роботи. В інший час гарячі іспанці рятуються радіаторами і столами з підігрівом.

Румунія – 20 °С

У Румунії працює центральне газове опалення. Однак через велику кількість витоків ще в 90-ті роки багато будинків перейшли на власний котел для опалення і водонагрівання. І, як бачите, працюють вони досить добре, і це не дивлячись на те, що і зима в Румунії досить м’яка.

Нідерланди – 16 °С

У Нідерландах також діє індивідуальна система опалення: в кожному будинку стоїть газовий котел, який нагріває воду. Увімкнути тепло в будинку можна коли завгодно, але відразу треба бути готовим до чималих витрат. Наприклад, в середньому місячне опалення виходить до € 200, а одні відвідини душу будуть коштувати біля 50 євроцентів. Тому з метою економії голландці встановлюють не дуже високу температуру і опалюють в основному лише кухню і вітальню.

США – 20 °С

В Америці (зрозуміло, в снігових її областях) в основному використовується газове опалення. За початок так званого опалювального сезону відповідає керуючий будинком, тому сезон відкривається у всіх в різний час в залежності від морозостійкості жителів.

Іглу – 16 °С

Побудована за всіма ескімоськими канонами іглу може зберігати всередині температуру до 16 °С навіть при мінус 40 °С зовні! Для додаткового тепла підлогу і стіни застелюють шкурами тварин. Цьому позаздрить будь-який житель високотехнологічного Токіо!

Чехія – 18,5 °С

У Чехії діє центральне водяне опалення. Але, за словами жителів, воно є досить слабким, тому багато мешканців поступово відходять від нього, встановлюючи індивідуальні теплові насоси або газові котли.

Німеччина – 17 °С

Опалення в Німеччині дуже схоже на голландське, котре ми описували вище. Загальний котел найчастіше знаходиться в підвалі будинку і також дуже ретельно регулюється, щоб жителі часом не віддали половину зарплати лише на опалення.

Юрта – 20 °С

При правильній побудові та наявності хорошого обігріву температуру всередині юрти навіть в сильні степові морози можна підтримувати на рівні 20-23 °C. Тут знову можемо відчути ледь відчутне зітхання жителя високотехнологічного Токіо.

Угорщина – 19 °С

В Угорщині опалення газове. В середньому взимку на квартиру у 80 кв. м витрачається приблизно € 60. У будинках старого плану будівництва часом можна зустріти пічки, які опалюються дровами.

Данія – 18,4 °С

У Данії опалення центральне, але дороге. За рік може набігти до 4 000 €. Тому багато жителів встановлюють в будинках каміни, на деякий час «призупиняють» батареї і запасаються дровами.

Італія – 17,3 °С

В Італії ситуація схожа на іспанську: тепла країна, а зими в квартирах холодні, бо центрального опалення практично ніде немає. Рятуються південці радіаторами і теплими піжамами.

Україна – 20 °С і вище

Українці звикли до того, що взимку батареї в квартирі або будинку повинні бути гарячими. Щоб нам не розповідали про економних європейців, ми продовжуємо бурчати, що при наших зимах особливо не зекономиш.

А температура вашої квартири відповідає рекомендаціям фахівців?

За матеріалами

Сподобалось?

Нейропластика мозку: Як Ви думаєте, так з вами і стається

Як розблоковувати сідничний нерв: 2 прості способи зняти біль