in ,

Японська техніка зняття стресу

Стрес вражає кожного, і з ним треба навчитися боротися. Японці знають як! І з нами поділяться.

Проблеми в сім’ї, на роботі, зі здоров’ям, — стрес неминучий. А ще апатія, роздратування, втома — хто не воював із цими симптомами у своєму житті? Японська техніка зняття стресу може допомогти впоратися з ними за лічені хвилини. Не вірите? Гайда перевіримо з Тутка.

Базується метод на східному мистецтві “Джин Шин Джитсу” (мистецтво бути щасливим”) і займає лише 5 хвилин.

Провідна його думка в тому, що кожен палець відповідає за орган чи систему органів нашого тіла. І промасажовуючи ці ділянки, вам стане значно легше емоційно і психологічно.

Дещо детальніше:

Великий палець: відповість за селезінку і шлунок. Переважаючими емоціями є занепокоєння, депресія і тривога.

Вказівний палець: напряму відповідає за травну систему, нирки і сечовий міхур. Їх супроводжують збентеження і страх.

Середній палець: натискаючи на нього, покращиться здоров’я жовчного міхура і печінки. Зникнуть роздратування і злість.

Безіменний: Палець відповідає за товстий кишківник і легені, а ще сумний настрій та песимістичні думки. Попрацюйте з ним.

Мізинець: Пов’язаний із серцем і тонкою кишкою, забезпечує вам гарний настрій і самопочуття.

Окрім методик з пальцями, японці пропонують інші способи розслаблення.

Техніка лісових ван прогулянка по лісу

Сінрін-йоку – це оригінальна назва цього методу, який полягає у прогулянці в природному середовищі із задіянням усіх п’яти органів чуття.

Це означає, що треба торкатися дерев та рослин, вдихати свіже повітря та аромат квітів, слухати спів пташок чи шум вітру, що колихає листя, спостерігати за довколишнім краєвидом і навіть куштувати їстівні ягоди.

Для досягнення позитивного ефекту потрібно практикувати цей метод декілька разів на тиждень і старатися, щоб прогулянка тривала принаймні годину.

Якщо ви живете в місті, практикувати цей метод буде важче, але у місті завжди є парки, які можна відвідувати. Подорожуйте та відпочивайте у вихідні дні.

Мати контакт з природою дуже корисно для здоров’я.

Не беріть із собою жодних електронних пристроїв (жодних соціальних мереж, жодної перевірки листів та повідомлень), не думайте про роботу або погані новини.

Ці прогулянки знизять рівень кортизолу та тривоги, відрегулюють кров’яний тиск, покращать імунну систему.

Техніка рейкі

Ця терапія служить для стимуляції певних точок тіла та створення каналу позитивної енергії, допоможе досягти гармонії внутрішньої та зовнішньої шляхом зниження рівня стресу, тривоги та знервованості.

Ця духовна практика походить від буддизму і ґрунтується на життєвій силі, відомій під назвою кi. Щоб скористатись перевагами цієї методики, необхідно проконсультуватись із наставником або експертом з рейкі.

Один сеанс триває 45 хвилин, під час якого ви будете лежати на килимку та слухати спокійну музику, вдихати аромати ефірних олій або ладану.

Експерт покладе свої руки близько до чакр, щоб відкрити потік енергії. Релаксація та відчуття спокою діють на людей так, ніби вони плавають.

Рекомендуємо сеанс рейкі один раз на тиждень або так часто, як треба, аби уникати стресу.

Звичайно, науці відомо багато інших способів позбутися стресу. Йога, медитація, навіть айкідо (бойове мистецтво, що сприяє ментальному вивільненню, відкидає насилля) можуть допомогти.

Спробуйте і ваше тіло та розум віддячать вам!

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

Сподобалось?

Хочете жити довше? Заспокойте свій розум

27 червня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події