in ,

Юваль Ной Харарі: “Майже всі ми виживемо, та світ стане абсолютно іншим”

Що думає з приводу всесвітньої пандемії знаменитий ізраїльський історик Юваль Ной Харарі?

Тутка не раз публікував прогресивні думки цієї людини. Харарі має цікаву точку зору, якою він поділився для видання The Financial Times.

Сьогодні людству загрожує глобальна криза у прямому сенсі цього слова. Рішення, які уряди та глави держав будуть приймати цими тижнями, будуть впливати на життя світу в найближчі роки. Тож ці рішення мають бути зваженими й добре продуманими.

Надзвичайні ситуації корисні тим, що змушують людей діяти миттєво. Те, що ми би зважували й обмірковували роками, нині приймається за лічені години. За спокійних часів влада ніколи б не дозволила людям працювати віддалено, а дітям і студентам — навчатися дистанційно. Та сьогодні не спокійні часи, а буремні.

Буря мине, ми виживемо, ну майже всі ми, але світ вже буде не тим, який був колись.

Та сьогодні хочу звернути увагу на інший бік медалі: з метою запобігання розповсюдженню коронавірусу інфікованими особами чи людьми, як можуть становити потенційну загрозу, влади багатьох країн ввели додаткові методи стеження за переміщенням людей. Додатки на смартфонах, прослуховування телефонних розмов дають безперебійний доступ до приватності людини.

Ви скажете: тут немає нічого дивного, адже в останні роки нашого століття великі корпорації масово користають із засобів маніпулювання й відстежування людей.

Однак закликаю сьогодні бути особливо обережними, щоб епідемія не набула масового характеру стеження за людьми навіть в тих країнах, які до цього ніколи до такого не вдавалися. Цифрові технології цієї сфери розвиваються з шаленою швидкістю, і навіть якщо спалах коронавірусу піде на спад, влада може насильно продовжувати відстежувати своїх людей мовби з метою запобігти повторному поширенню недуги.

Битва за конфіденційність — найбільша цифрова війна останніх років. І, запитаю вас, як на неї вплине криза коронавірусу? Якщо перед людиною поставлять вибір між здоров’ям і особистим життям, вона вибере здоров’я!

Вважаю, що такого вибору людині не варто пропонувати — не можна! Гляньте на приклад не Китаю, а інших країн — Південної Кореї, Сингапуру і Тайваню. Там теж було запроваджено способи стеження за людьми, та не такі жорсткі, як у Китаї. І поруч з тим, позитивних результатів вдалося досягти завдяки інформуванню і тестуванню того ж таки населення, чесності та прозорості чиновників. І вірус не поширився.

Епідемія спала не лише завдяки суворим карантинам і обмеженням, а насамперед завдяки довірі тамтешніх мешканців до влади та обізнаності в останніх наукових фактах.

Національна ізоляція чи глобальна комунікація?

Як кризу, та й епідемію треба вирішувати разом, глобально, а не окремо, зачинившись у своїй нірці. Вірус можна побороти, обмінюючись інформацією, як це зробити. Вірус із Китаю не домовлявся з вірусом зі США, як заразити людей. Але Китай може навчити США й увесь світ, як здолати заразу. Те, що лікарі в Мілані дослідять вранці, може ввечері врятувати життя в Україні, але для цього необхідна комунікація та співробітництво.

Країни! Будьте готові смиренно звертатися за допомогою, просити поради й ділитися одержаними знаннями!

Закликаю до глобального поширення і виробництва засобів захисту від вірусу, передавання і транспортування апаратів штучної вентиляції легень, захисних костюмів для лікарів на рівні всесвітньому, а не державному. Нам всім зараз треба об’єднатися. Багаті країни, допоможіть біднішим! Не будьте байдужими! Країни, котрих епідемія торкнулася не так сильно! Спрямуйте медичний персонал до більш постраждалих держав, допоможіть, підтримайте їх! Якщо, не дай Боже, центр епідемії зміститься, досвід та допомога будуть потрібні уже вам!

Людству потрібне спільне рішення, і воно — за глобальною солідарністю. Лідери “Великої сімки” змогли зібратися лиш нещодавно, але до консенсусу так і не дійшли. Все ж, епідемія — це теж можливість: нового вибору, нових рішень.

Якщо об’єднатися і спільно перемогти коронавірус, будь-яка інша наступна епідемія буде вже не такою страшною.

А як ви думаєте? Чи слушні думки впливового філософа та історика?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

20 points
Upvote Downvote

Жіночі мудрість та почуття гумору у добірці твітів

Лікарі виокремили 10 батьківських звичок, за які діти вам лиш подякують