in , ,

“Жінка, яка економить на собі, викликає у чоловіка єдине бажання – заощадити на ній”: чому жінкам категорично забороняється обмежувати себе

У ці дні шалених знижок та “чорної п’ятниці” не одна жінка лягає спати й прокидається з думкою: “бути чи не бути”, “купити чи не купити”. Але жодна (ну або майже жодна) не замислюється над психологічною хворобою “економії на собі”, яка вражає сьогодні не одну представницю прекрасної статі.

Ми в Тутка не будемо зачіпати питання кількості придбаних речей, бо ця справа – суто індивідуальна, та зупинимося лиш на самому моменті купівлі “для себе”. Чи не обмежують жінки себе в найнеобхідніших речах? Де проходить межа між скупістю та економією?

Типова ситуація: жінка приходить вибрати й купити щось для чоловіка та дітей, батьків і подруг, навіть для домашнього улюбленця. Ну і нарешті собі. Коли ж справа доходить до неї, то або гроші закінчуються, або вона вирішує обійтися без того, що хотіла купити. Чому так виходить?

Отут варто зупинитися й розглянути ситуацію ближче. Ми стоїмо перед проблемою “економії на собі”.

Що таке економія на собі?

Облич у неї багато, а найпевніші ми зараз назвемо:

  1. Ви керуєтесь такими словами: “Поки не буду купувати. Згодиться, як є. Вистачить того, що маю”. І вам вистачає.
  2. Ви дивитесь на своє зимове взуття чи комплект спідньої білизни, знаєте, що вже час і треба вже б оновити їх, та кажете: “Підійде і так. Ще нормально. Згодиться”. І вам так підходить.
  3. У ваших дітей – найновіший модний одяг, а ви задовольняєтеся тим, що є. Старомодним і зношеним. І вам так добре. Ви так себе переконали. І так є.
  4. Ви шкодуєте грошей на нову косметику чи прикраси, бо їх вічно на все не вистачає. І жертвуєте собою. Бо так “буде добре для всіх”.
  5. Економія – це діти, чоловік, батьки, але лиш не ви.
  6. Ви маєте гроші, ви їх чесно заробили, але в магазині знову не дозволяєте собі купити те, що хочете, внутрішній голос шепоче: “Для тебе це задорого. Купиш дешевше, гроші залишаться, зекономиш, відкладеш”. А ми спитаємо – на кого зекономите? Для кого відкладете? Чи не в себе вкрадете і втратите більше?
  7. В магазині, тримаючи в руках бажану річ, ви не купуєте її, бо вирішуєте знайти щось дешевше.
  8. Дві натури борються всередині вас: одна сильно хоче придбати цю річ, інша пропонує купити щось дешевше.

І так справді є в нашому житті, кожна жінка відчувала і переживала хоча б один момент у своєму житті. І найгірше те, що така «економія» потім переростає в патологію, а остання – в невроз. І спитаєте, чому жінки так часто зриваються й дратуються через дрібниці? Бо внутрішньо не щасливі, не мають миру в серці. Вмикається механізм, який не дає витратити зайві гроші, потішити себе навіть дрібничкою. Отака жінка, чи мама, чи бабуся стає роздратованою й незадоволеною життям, з обличчя зникає посмішка, розвіюється увесь її жіночий шарм.

Проблема такого свідомого вибору «економності» криється в глибокому дитинстві. Психологи кажуть, що такі люди дуже бояться зробити щось не так, навіть витратити гроші й забрати їх у сім’ї чи дітей. Вони воліють бути жертовними, лиш би не бути винними в чомусь, так, ніби від їх вибору залежить життя всіх родичів. Дещо самовпевнено? Так і є. Вчені попереджують: жінки, які економлять на собі, втрачають базовий стрижень жіночності. Вони вимикають своє «я – жінка» та вмикають «я – мама, берегиня, захисниця, воїн». Чи захочуть ними цікавитися чоловіки? Чи будуть такі жінки дружинами для чоловіків, тихими пристанями й відрадою для душі?

Мамою ви маєте бути лиш для своїх дітей, а для чоловіка – дружиною, красивою і радісною, а не вічно втомленою й стурбованою.

І пам’ятайте просту річ: від матері – беруть, а ЖІНЦІ – ДАЮТЬ.

Зріла жінка не переживає через гроші. Вона не навантажує себе «відповідальністю» за інших, не відчуває себе супержінкою, яка має всіх врятувати, потішити, розрадити та забезпечити. Така пані не страждає відчуттям своєї безкомпромісної величі й благородності, вона знає і вміє витрачати гроші. Якщо ви вдихаєте – мусите і видихати. Не варто щодня економити на видиху.

Нас заторкнули ці слова, а вас? Діліться думками в коментарях, і не забувайте: милі дрібниці сьогодні – гарний настрій на увесь тиждень.

Сподобалось?

Пари знаків зодіаку, які не соромляться обманювати одине одного

Гумор лікарів: без жартів у цій професії – нікуди