Жителі Швеції активно вдосконалюють свої руки, і від такої новини стає дещо не по собі

У Швеції з весни цього року стартувало масове чіпування населення. Люди імплантують собі між великим і вказівним пальцями мікрочіп, який замінює всі пластикові картки і різні ключі та пропуски, які людина зазвичай носить із собою. І якщо рік тому таким способом розплачувалися приблизно 100 осіб, то зараз за даними Daily Mail, ця цифра перевищила позначку в 4 тисячі людей і продовжує стрімко зростати.

Ми в Тутка вирішили розібратися, що це взагалі таке і навіщо воно потрібно.

Основні характеристики чіпа:

  • Він замінює електронні гаманці, банківські картки, проїзні, різнотипні ключі та пропуски. З його допомогою розплачуватися можна простим дотиком руки до терміналу.
  • Він дуже малий, завбільшки як рисове зерно.
  • Його ціна разом з процедурою імплантації складає $ 180, а деякі компанії пропонують таку послугу своїм співробітникам безкоштовно.
  • У ньому немає GPS, відстежити за ним людину неможливо.
  • Чіп спрацьовує лише за декілька сантиметрів від зчитувача, тобто вкрасти інформацію про користувача зловмисники зможуть тільки в тому випадку, якщо їм вдасться заволодіти його рукою.
  • Він «пасивний», тобто містить в собі інформацію, але сам нічого зчитувати з інших девайсів не може.

Як він безпосередньо спрацьовує, можна побачити в цьому ролику. Вчені вважають, що такий пристрій відкриє для шведів дорогу в нову цифрову епоху. До того ж це неймовірно зручно.

Трохи про те, як це виглядає: непомітно

Якщо натиснути, то бачимо таке

Під рентгеном

А ось і сам процес імплантації (крові та шоку не спостерігаємо)

У нововведення є і противники. Скептики вважають, що, по-перше, ніхто не зможе дати повної гарантії конфіденційності даних людини. По-друге, деякі впевнені, що відсутність в пристроях GPS – це лише справа часу. Цілком можливо, почнеться все з великих корпорацій, які можуть почати відстежувати місце розташування своїх співробітників. У іншому випадку (зараз буде конспірологічне запитання) навіщо деякі компанії надають таку послугу безкоштовно? Одним словом, «Великий Брат бачить тебе, Великий Брат стежить за тобою».

Так, ми в Тутка згідні, що це дуже зручно. Раніше як було: потрібно дістати громіздкий телефон і знайти там крихітну іконку Apple або Google Pay – або, ще гірше, виймати з сумки гаманець, який так і хоче вислизнути з рук, а ще доводилося шукати ключі, які займають багато місця і дратівливо дзвенять. А зараз, тільки уявіть, можна відмикати будь-які двері, купувати коктейлі, сорочки і квитки на трамвай лише одним помахом руки.

Можливо, через якихось 5 років людина, яка випадково знайде цю статтю, буде сміятися над настільки консервативними роздумами, але поки етична сторона цього запитання продовжує хвилювати багатьох людей. Як ви думаєте, чи варто довіряти таким мікрочіпам? Ви б зважилися на таке?

За матеріалами