10 найкращих детективних серіалів, які одержали схвальні відгуки і глядачів, і критиків

Гарний серіал здатен відволікти нас від будь-яких життєвих негараздів, а вже якщо у телевізійного проєкту цікавий детективний сюжет, то число його шанувальників нестримно зростає.

Із загальної кількості детективних серіалів вигідно виділяється продукція британських майстрів жанру, але не набагато відстають і американські кінематографісти. Їх стиль впізнаваний — це чудовий сюжет і прекрасна картинка, що дарує нам, глядачам, безліч годин цікавого і захоплюючого перегляду.

Таких фільмів і серіалів з високим рейтингом багато, тому іноді важко зорієнтуватися і вибрати те, що найцікавіше. Ми покажемо вам 10 найкращих детективних серіалів останніх років. До топу ці проєкти віднесли критики та глядачі своїми оцінками — і справді не дарма.

1. Шерлок/Sherlock, (2010- …)

Знаменитий детектив Голмс в британському серіалі проводить розслідування в сучасному Лондоні. Він став трохи молодшим від героя Конан Дойля, користується новими технологіями, але як і колись його найбільший козир — дедуктивний метод.

У ролі геніального детектива — неперевершений Бенедикт Камбербетч, який зумів чудово розкрити особистість Шерлока, а помічником Голмса став ветеран Афганістану, а тепер інвалід доктор Ватсон. У цій інтерпретації популярного сюжету всі головні персонажі — неймовірно яскраві особистості.

Проєкт Пола Макґуайяна і групи авторів, що зняли чотири сезони, завоював світову популярність, і виправдано може вважатися хітом.

2. Справжній детектив/True Detective, (2014- …)

Антологія True Detective складається з трьох сезонів з різними дійовими особами, які розслідують загадкові вбивства. Всі три лінії об’єднані похмурою атмосферою, знятою вельми реалістично.

Особливе враження на присутніх справив перший сезон від режисера Ніка Піццолатто, де ролі детективів чудово відтворені Вуді Гаррельсоном (Марті Харт) і Меттью Мак-Конагі (Раст Коул).

Дія розгортається в трьох часових відрізках, де глядач дізнається про найважливіші етапи життя персонажів. Двоє поліцейських в 1995 році намагаються знайти жорстокого ритуального вбивцю, а через кілька років, вже у 2012-му, історія продовжується.

3. Велика маленька брехня/Big Little Lies, (2017-2019)

Головні героїні серіалу — мешканки тихого приморського містечка Монтерей зі своїми буденними проблемами. Але несподіване вбивство на благодійному балі в школі розворушило це осине гніздо. Молоді матері, чия доля — плітки та домашні справи, мимоволі стають детективами, щоб уберегти своїх дітей.

У проєкті американських режисерів Жана-Марка Валле й Андреа Арнольда знялися справжні зірки — Ніколь Кідман в ролі Селести та Різ Візерспун в ролі Мадлен. Інтригуючий сюжет доповнюється неймовірно красивими каліфорнійськими пейзажами.

Другий сезон продовжує розкриття секретів мешканців містечка та ще більше розпалює пристрасті.

4. 13 причин чому/13 Reasons Why, (2017- …)

Робота американських кінематографістів Джесіки Ю, Кайла Патріка та ін. Орієнтована на підліткову аудиторію. Історія розкриває типові проблеми старших школярів і змушує замислитися про те, що турбує наших дітей.

Дівчинка, яку не розуміють, вирішує звести рахунки з життям. Причини, через які вона це робить, надиктовані на 7 касетах. Однією з 13 причин, що призвели до самогубства Ханни, став Клей Дженсен.

Герой намагається зрозуміти, в чому його вина, і змушений прослухати посмертні одкровення неврівноваженої коханої. У чотирьох сезонах автори розкривають тривожні секрети компанії однокласників.

5. Зінакшений вуглець/Altered Carbon, (2018-2020)

Про фантастичне телешоу групи американських режисерів від Netflix (Ута Брізвітц та ін.) заговорили відразу після виходу перших серій.

Чудовий видовищний серіал, сюжет якого — суміш крутого детективу з кіберпанком. Глядач із захопленням дізнається про те, до яких успіхів дійшов прогрес у 27 столітті — свідомість людини може бути сконцентрована в іншому предметі-капсулі. Але світ майбутнього схолихається тими ж пристрастями, що й у всіх попередніх століттях — злочинність, корупція, політичні чвари нікуди не зникають.

Герой картини — детектив Ковач, «транспортований» з минулого, змушений зайнятися причиною загибелі одного з деяких клонів могутнього мільярдера.

6. Маніфест/Manifest, (2018- …)

Герої американського серіалу в результаті незрозумілих подій набувають надздібностей. Ці люди, пасажири авіарейсу з Ямайки, прилетівши до Нью-Йорка, дізналися, що час зрушив на 5 років вперед. У житті їх близьких відбулися зміни, і тепер нещасливим мандрівникам доведеться підлаштовуватися під нові реалії.

Другий сезон розповідає про новий статус пасажирів рейсу, виникнення культу поклоніння навколо них і небезпеки, які доводиться долати. Сюжет про втрачений час не новий, але його успішно розкрутили режисер Дін Вайт і його команда.

7. Шторм (2019)

Проєкт російського виробництва приємно здивував шанувальників жанру. Борису Хлєбнікову вдалося зняти інтригуючу історію, в якій дружба бореться з боргом, а злочин продиктований величезним коханням.

У Юрія, який за службовим обов’язком бореться з корупцією, смертельно занедужує подруга. Для її порятунку потрібні величезні кошти, і поліцейський придумав, як їх знайти. Біда в тому, що заради коханої жінки потрібно піти на угоду зі злочинцями. Але на шляху спритного та відчайдушного злочинця стає його друг, детектив-криміналіст.

Історія їх протистояння і хитрі маневри нечесного поліцейського до кінця фільму тримають в напрузі.

8. Алієніст/The Alienist, (2018 – …)

Нью-Йорк кінця 19 століття — похмурі нетрі, сморід, злидні, всі пороки світу. Але вбивства, де жертвами стають діти, змушують команду детективів день і ніч шукати лиходіїв.

Займаються розслідуваннями вельми неординарні особистості, наприклад Теодор Рузвельт, якого згодом оберуть президентом Сполучених штатів. Йому допомагають репортер і вчений-психолог.

Шанувальники стимпанку одержать неймовірне задоволення від перегляду серіалу Якоба Вербрюґґена і групи режисерів. Серіал знятий на основі сенсаційного роману Калеба Карра.

9. Причал/El embarcadero, (2019-2020)

Іспанські режисери Алекс Родріго та інші представили вже сезони детективної драми з життя успішних людей.

Олександра успішна в усьому — у неї престижна цікава професія, чудовий чоловік Оскар, життя, насичене подіями. І раптом чоловік зводить рахунки з життям. Намагаючись зрозуміти, чому сталося непоправне, жінка раптом дізнається, що її коханий чоловік — ошуканець, і в неї десь є суперниця. Героїня знайомиться з цією жінкою, щоб з’ясувати, що спонукало Оскара до смерті.

Поки знято лиш один сезон, але проєкт став цікавий мільйонам людей, і варто чекати його продовження.

10. Незнайомець/Stranger, (2017- …)

Кримінальний серіал виробництва Південної Кореї не поступається за інтригою найкращим картинам Європи й Америки. Режисери Ан Гіль-Хо і Пак Хен-Сок зняли історію про дивного прокурора, позбавленого емоцій. Ще хлопчиком Хван переніс лоботомію, і тепер це — самотній незворушний чоловік, справжній професіонал.

Начальник Хвана попросив його приїхати. Доїхавши до будинку керівника, прокурор не застав його живим. Справою честі Хвана стало розкрити жорстоке вбивство, пов’язане з корупцією. У розслідуванні йому допоможе дівчина-поліцейський, яка зможе зробити суворого чоловіка більш людяним.

Проєкт з 2 сезонів дуже високо оцінений професіоналами та глядачами й вважається одним з найкращих психологічних серіалів 2017 року.

Які фільми любите дивитися ви? Можливо, бачили серіали з нашої добірки?