10 найкращих історичних серіалів про непрості часи та сильних особистостей минулого

Гарна стрічка на тему далекого або недавнього минулого — джерело, з якого ми дізнаємося, що люди, які населяли планету сотні й тисячі років тому, мало чим відрізнялися від нас сьогоднішніх, їх терзали такі самі протиріччя. Історичні, зарубіжні та вітчизняні, тим захоплюють, що дають змогу порівнювати нашу дійсність з тим, як проходило життя в далекі часи, а формат серіалу дає можливість ще глибше зануритися в реалії тих років.

Ми в Тутка склали перелік з найкращих історичних серіалів, які обов’язково повинні переглянути всі шанувальники цього жанру. Запрошуємо вас здійснити подорож в минуле і відчути чарівність давно минулих епох.

1. Рим (2005-2007)

Після перемоги над галлами римський полководець Цезар тріумфально повертається додому. Але в Римі не раді популярному конкуренту та проти нього готується змова в Сенаті. Занадто небезпечний Гай Юлій для можновладців, і тому проти тріумфатора виступає навіть його старий друг Помпей, підбурюваний сенаторами, що провокує громадянську війну.

Програвши, Гней Помпей Великий ховається в Єгипті, і в погоні за ним туди ж вирушає і Цезар. Місцева знать, намагаючись вислужитися, підносить Цезарю голову вбитого Помпея на тарелі, але римлянин ображається таким ставленням до свого колишнього, але гідного супротивника. На знак помсти він скидає місцевого володаря і саджає на єгипетський трон царицю Клеопатру, розважливу і небезпечну особу.

2. Вікінги (2013- …)

Рагнар Лодброк був настільки значущою для вікінгів фігурою, що, згідно з легендою, його вважали нащадком самого грізного бога Одіна. Безстрашний воїн мріяв про завоювання нових земель, йому було тісно в маленькій власній країні. Рагнар замислив переплисти море, щоб поглянути на світ і познайомитися з новими цивілізаціями. Корабель для тривалої подорожі побудував Флокі, найкращий друг зухвалого землепрохідця.

Але покинути плем’я без дозволу вождя не може навіть така прославлена людина, як Рагнар. Гаральд, ватажок вікінгів, противиться бажанням Рагнара, між двома лідерами відбувається протистояння, в якому перемогу здобуває Лодброк. Тепер ніщо не заважає новому ярлу вирушити за море для підкорення англійських земель.

3. Величне століття (2011-2012)

Турецький султан Сулейман Пишний, що правив на початку XVI століття, полководець і реформатор, вніс величезний внесок у процвітання і розширення Османської імперії. Незадовго до початку царювання Сулеймана в його гарем потрапляє полонянка Олександра.

Наложниця, яка отримала ім’я Гюрем, намагається привернути увагу господаря, і обставини їй сприяють. Якраз в цей час в немилість потрапляє дружина султана, і він звертає увагу на красиву одаліску. Гюрем, досвідчена інтриганка, прибирає зі своєї дороги одну конкурентку за одною. В історію ця неординарна жінка увійшла під ім’ям Роксолани.

4. Імператриця Кі (2013-2014)

Дивне життя прожила кореянка Кі Сон Нян, що зуміла стати дружиною китайського імператора династії Юань. Красива дівчина, наділена багатьма талантами, волею долі потрапила в поле зору двох благородних принців: спадкоємця престолу корейської імперії Корі, Ван Ю, і майбутнього правителя монгольської династії Юань, Тогон-Темура.

Ван Ю був поваленим, його імперія втратила незалежність, а Сон Ян як військовий трофей потрапляє в служниці при дворі імператора. Молодий Тогон-Темур закохується в прекрасну кореянку і робить її своєю наложницею, що відразу ж налаштовує проти неї законну дружину володаря. Але і Ван Ю не забув про Кі, крім того, він мріє знову повернути собі трон Корі. Два імператори борються за любов прекрасної наложниці і за владу, та й перед самою Кі поставлене нелегке завдання — перевершити суперницю і стати дружиною Тогон-Темура.

5. Корона (2016- …)

Головна героїня серіалу — нині правляча королева Великобританії Єлизавета II. У 1947 році юна дочка короля Георга VI одружується з принцом-консортом Філіпом, який заради любові знехтував королівськими титулами декількох країн. Єлизавета — єдина спадкоємиця престолу, і після смерті батька в 1952 році вона почала правити країною.

Молода жінка прийшла до влади в нелегкий для країни час, коли економіка Великобританії була в занепаді, а серед політиків не було нікого, хто запропонував би чіткий план розвитку країни. Королева зуміла налагодити ділові відносини з тодішнім прем’єр-міністром Черчиллем, потім — з його наступником. Прихід до влади рішучої правительки став початком нової епохи.

6. Порожня корона (2012-2013)

Хроніка царювання британських королів з кінця XIV століття і до 1415 року — розкішна екранізація кількох історичних драм Шекспіра.

Генріх Болінгброк з роду Ланкастерів при підтримці бунтівних лордів скидає законного короля Річарда II, вкрай непопулярного правителя. Зійшовши на трон під ім’ям Генріха IV, Болінгброк порушив принципи престолонаслідування і первородства, і до кінця життя буде мучитися почуттям провини. Короля замучили нескінченні змови лордів, які колись звели його на престол, він стурбований поведінкою спадкоємця, принца Хела, досить фривольного парубка.

Однак потім дивним чином безтурботний молодик перетворюється на справжнього батька нації, Генріха V, безстрашного воїна, одного з найславетніших володарів Англії.

7. Стовпи Землі (2010- …)

Англія, початок XII століття. Країна роздирається постійними чварами і жорстокою боротьбою за престол. У 1120 році у корабельній аварії гине син англійського правителя Генріха I — єдиний спадкоємець.

Через короткий час короля отруюють, а влада дістається його племіннику, Стефану. Дочка Генріха, Матильда, не має права зійти на трон, але законним спадкоємцем престолу є народжений нею син. Між дядьком і дорослою племінницею розгорається боротьба за корону.

8. Спартак: Кров та пісок (2010-2013)

Спартак, фракійський воїн, був полонений римськими легіонерами, а його дружина потрапила в руки сирійського работорговця. Гай Клавдій Главр, римський легат, планує використовувати полонених фракійців в гладіаторських боях на честь свого тестя — сенатора Альбіна. Але нікому не вдається вбити Спартака, він виходить переможцем і звертає на себе увагу Квінта Лентула Батіата, власника школи гладіаторів.

Воїн, що втратив батьківщину і кохану, готовий на все. Лють, спрямована в потрібне русло, змушує Спартака боротися до останньої краплі крові. Мужній боєць не раз зіткнеться зі зрадою і обманом, його любові будуть шукати знатні дами, але пристрасть і помста — єдині почуття, які йому притаманні.

9. Тюдори (2007-2010)

Англія, XVI століття. Король Генріх VIII, що сів на престол, прагне стати великим правителем. Для зміцнення своєї влади він одружується з іспанською принцесою Катериною Арагонською. Але, на жаль монарха, дружина не змогла подарувати йому спадкоємця чоловічої статі, а народжений від фаворитки син несподівано помер.

Генріх приймає рішення вступити в новий шлюб з красунею Анною Болейн. Але багато європейських монархів виступають проти, та й Папа Римський не дає згоди на розлучення. Тоді король оголошує себе главою власної, англійської церкви.

10. Борджіа (2011-2012)

У 1492 році престол Святого Петра під ім’ям Олександра VI займає кардинал Родріго Борджіа.

Новий Папа, який досяг високого статусу шляхом підкупу і вбивств конкурентів, мав безліч коханок і позашлюбних дітей. Єпископ Чезаре Борджіа, старший син, готовий на будь-який злочин заради збереження влади батька, а дочка Лукреція не проти згрішити з рідним братом.

З приходом Олександра VI Ватикан стає центром інтриг і змов, за якими вгадуються підступи нового понтифіка. Честолюбний маніпулятор, Родріго дуже швидко потрапив у лабети влади, йому запаморочила голову безмежна вседозволеність, що дає можливість карати та помилувати і королів, і простих смертних.

Які з цих серіалів вже переглянули ви? Поділіться своїми враженнями.

Фото з відкритих джерел