13 українських кінострічок, доступних в онлайн-перегляді

Карантин триває, а Тутка працює… для вас! Нині можемо похвалитися 15-ма прекрасними фільмами українського виробництва — відпочиваємо корисно!

1. “Кіборги”

Сюжет: Стрічка розкриває запеклу боротьбу за Донецький аеропорт між українськими та російськими військами. Режисеру, Ахтему Сеїтаблаєву, вдалося відтворити найважчі моменти протистояння вересня 2014-го року.

Чому варто переглянути: Фільм відзначений премією “Найкращий фільм року” Національної кінопремії “Золота дзиґа”.

2. “Мої думки тихі”

Сюжет: Головний герой Вадим отримує завдання від іноземної компанії, і має він записувати голоси українських тварин. Задля цього хлопець повертається до рідного Закарпаття, де на нього чекають і тварини, і мама.

Чому варто переглянути: Режисером стрічки є Антоніо Лукіч, вперше на широкі екрани вона вийшла під час кінофестивалів у Карлових Варах й Одесі.

3. “Ціна правди”

Сюжет: Американський репортер Ґарет Джонс, якому вдалося зажити слави після інтерв’ю з Адольфом Гітлером, приїжджає до Радянського Союзу, і стає першим журналістом, який розкриває правду про Україну. І про жахливий геноцид нашого народу.

Чому варто переглянути: Фільм отримав багато схвальних відгуків під час фестивалю в Берліні. Режисер — полька Агнєшка Голланд.

4. “Гуцулка Ксеня”

Сюжет: Багатому американцю з українськими коріннями для одержання спадку не вистачає лиш одного: знайти дружину-українку. Неймовірний колорит українських Карпат переданий тут мистецьки.

Чому варто переглянути: Стрічка здобула перемогу на міжнародному кінофестивалі в Японії.

5. “Заповідник Асканія”

Сюжет: Четверо волонтерів намагаються врятувати Асканію-Нову — найстаріший степовий заповідник Європи.

Чому варто переглянути: Режисер Андрій Литвиненко, фільм брав участь у багатьох конкурсах документального кіно.

6. “Додому”

Сюжет: Під час українсько-російської війни гинуть двоє хлопців. Їх тіла везуть на поховання до Криму батько та син.

Чому його варто переглянути: Дебютна картина молодого режисера Нарімана Алієва була відзначена на міжнародних кінофестивалях Одеси й Стамбулу, представляла Україну в лонглисті “Оскара”.

7. “Вулкан”

Сюжет: Світогляд перекладача ОБСЄ Лукаса круто змінюється, коли він потрапляє у херсонські степи.

Чому варто переглянути: Про стрічку схвально відгукнулося видання Hollywood Reporter, назвавши її “поетичним листом Дикому Сходу”. До слова, картина — перша робота Романа Бондарчука.

8. “Захар Беркут”

Сюжет: Ще одне втілення в життя відомої однойменної повісті Івана Франка, як Карпати боронили свої кордони перед натиском монголів. Співрежисером є Ахтем Сеітаблаєв.

Чому варто переглянути: Фільм вийшов досить коштовним — бюджетом понад 100 мільйонів гривень з неймовірними спецефектами.

9. “Співає Іванофранківськтеплокомуненерго”

Сюжет: Голова профспілки Івано-Франківського комунального підприємства, а за сумісництвом і керівник хору, Іван Васильович продовжує життя української пісні.

Чому варто переглянути: Фільм нагороджений преміями та відзнаками.

10. “Коли падають дерева”

Сюжет: Дві різні долі — бандита “Шрама” і дівчини-провінціалки переплелися воєдино. І разом вони тікають і від батьківського гніту, і від жорстоких 90-тих.

Чому варто переглянути: Виконавицю головної жіночої ролі нагородили відзнакою за найкращу жіночу роль на Одеському кінофестивалі, а сама стрічка брала участь у програмі фестивалю кіно в Берліні-2020.

11. “2020: Безлюдна країна”

Сюжет: По запровадженні безвізового режиму Україну покидають абсолютно всі мешканці. Окрім восьми.

Чому варто переглянути: Прем’єра стрічки відбулася на кінофестивалі “Молодість”. Автор показує життя країни через слова канадського журналіста.

12. “Герой мого часу”

Сюжет: Київ щодня приваблює до себе до 300 000 людей”, — розповідає промо-ролик до стрічки. Одним із них є Жорік — молодий хлопець, який починає підкорення столиці кур’єрським доставлянням води.

Чому варто переглянути: Комедія принесла своїй режисерці Тоні Ноябрьовій звання найкращої режисерки Одеського міжнародного кінофестивалю.

13. “Українські шерифи”

Сюжет: в містечку на Херсонщині, яке залишилося без сторожів порядку, вправно починають хазяйнувати Володя і Віктор.

Чому варто переглянути: Стрічка стала призером міжнародного кінофестивалю в Амстердамі, у 2015-му висувалася від України на “Оскар”.