15 фільмів, які западають в саму душу і серце

Скільки ви можете пригадати кінострічок, які обожнюєте переглядати? Які назавжди закарбувалися в пам’яті, а перипетії життєвих ліній героїв хочеться переглядати знову і знову?

Якщо вам бракує саме таких фільмів — Тутка вам сьогодні допоможе. Без сумніву, ці стрічки варті до запам’ятовування і частого переживання всіх нюансів їх сюжету? Не вірите? То переглядайте, і самі переконаєтеся.

1. Амелі/Amelie, 2001

Романтична героїня фільму, парижанка Амелі Пулен вирішує зробити людей всього світу щасливими. Кіно про любов та всеперемагаючу людську доброту, після перегляду якого вам неодмінно захочеться стати кращими й добрішими. І обійняти своїх коханих.

2. Ліки проти здоров’я/Cure for Wellness, 2016

Співробітнику великої компанії доручають забрати свого керівника із центру покращення здоров’я. В ході відвідин санаторію чоловік здогадується, що установа ця — досить специфічна, де відвідувачів змушують забути своє минуле.

3. Прислуга/The Help, 2011

Неймовірний фільм, США, 60-ті роки, цивілізація — а проблеми однакові: “білі” керують “чорними”. Автор ніби запитує нас і себе: коли нерівноправність закінчиться, а рабство зникне і з душ, і з тіл? Фільм-роздум, фільм-співчуття, до речі, як і однойменна книга, за якою його зняли.

4. Зелена миля/The Green Mile, 1999

Джона Коффі звинувачують у важкому злочині й ув’язнюють до камери смертників в’язниці “Холодна гора”. Новоприбулий вирізняється неймовірним спокоєм, і, як з’ясовується далі, магічною силою. Стрічка про безсиле добро і зло, яке не завжди карається.

5. Незворотність/Irréversible, 2002

Стрічка цікава насамперед тим, що події хронологічно розвиваються навпаки — з кінця до початку. Глядач знає, що головну героїню зґвалтують і вона опиниться в комі, але що передувало цим трагічним подіям її життя ми зрозуміємо разом з геніальною Монікою Беллуччі та її чоловіком.

6. Похований живцем/Buried, 2010

Головний герой Пол (якого зіграв талановитий Раян Рейнольдс) опиняється похованим живцем, а в труні вже майже не залишається кисню. Хто він? Що з ним сталося? Чи врятується ця людина з підземної пастки? Наступні півтори години вас не розчарують.

7. Готель “Ґранд Будапешт”/The Grand Budapest Hotel, 2014

Все в найкращих традиціях Стефана Цвейга — австрійського новеліста, психологічні новели якого до нині захоплюють читачів. Вигадана європейська країна, легка іронія, казка для дорослих, яку захочеться переглянути ще раз. І друзям порадити.

8. Хижа у лісі/The Cabin in the Woods, 2011

Для заміської вечірки група підлітків обирає звичайну лісову хатину. Та вони зрозуміли, що вона не зовсім звичайна, коли в ній починає відбуватися ланцюжок дивних і зловісних подій. Новий погляд на фільми жахів.

9. Траса 60/Interstate 60: Episodes of the Road, 2002

Нілу Оліверу, на перший погляд, нічого не бракує для щасливого життя: прекрасна дівчина, багаті батьки, талановита кар’єра юриста. Та сни й дівчина з них неминуче ваблять за собою в мандри, в дорогу, герой прагне малювати й не стримувати свою фантазію. Фільм зачарує своєю непередбачуваністю.

10. Тверда цукерка/А Hard Candy, 2006

Здається, що фінал цікавої переписки молодої Лоліти й зрілого чоловіка очевидний. Та не поспішайте робити висновки, а додивіться це атмосферне кіно до кінця.

11. Життя прекрасне/La vita e’ bella, 1997

Жахів війни та Голокосту краще не згадувати, та стрічка “Життя прекрасне” подасть їх із зовсім протилежного ракурсу. Режисер додав до свого творіння гумор, і він неминуче згладив всі жахи воєнної дійсності. Приготуйтеся: ви будете і сміятися, і плакати, як малі діти.

12. Вибір Софі/Sophie’s Choice, 1982

Жінка Софі пережила концтабір. Вона знову відчула радість життя та почала жити заново завдяки Натану — американському євреєві. Фільм нагадає одне: вибір треба робити завжди, яким би важким він не був.

13. Шоу Трумена/The Truman Show, 1998

Змалку все для нього: і декорації, і світло софітів, найкращі актори та костюми, все, щоб він став зіркою реаліті-шоу! Біда лиш в тому, що він про це навіть не здогадується, бідний хлопчик — герой Джима Керрі.

14. Хороший син/The Good Son, 1993

Чоловік із дружиною з новин дізнаються, що їх син застрелив своїх однокласників та вбив себе. Намагаючись оговтатися від шоку, подружжя намагаються зрозуміти мотиви такої жорстокості рідної дитини, а ще протистоять осуду громадськості.

15. Довіра/Trust, 2010

14-річна Енні, познайомившись з хлопцем онлайн, навіть не здогадувалася, що він виявиться не тим, ким здавався. Кіно не тільки про сексуальні злочини, але й про зламані долі та про те, як один неправильний вчинок може зламати ціле життя.

Які з цих фільмів ви вже бачили? А які обов’язково переглянете? Поділіться своїми враженнями з усіма.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел