8 фруктових дерев, котрі ви можете виростити із зерняток та кісточок спожитих фруктів

Згідно з дослідженнями Міністерства сільського господарства США, кожен дорослий має з’їдати 1,5-2,5 чашки фруктів щодня.

Незважаючи на те, що сьогодні всі потрібні фрукти можна сьогодні купити у найближчому супермаркеті, кориснішим буде, звісно, якщо ви їх самі виростите.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ми зібрали для вас перелік 8-ми фруктових дерев, які ви зможете легко виростити із кісточок та зерняток спожитих фруктів.

8. Мандарини

Мандарин – це вічнозелене дерево, яке виростає у 10-15 футів у висоту. Якщо ви хочете виростити дерево мандарину, врахуйте наступні пункти:

 • Посадіть дерево у добре освітленому місці, але не на прямому сонячному світлі. Посадіть його на дренажному грунті, часто поливайте, але не переборщіть.
 • Краще взяти зерна із свіжого фрукту – вони краще проростають; висаджуйте їх навесні або на початку літа.
 • Коли паростки достатньо розрослися, перенесіть їх до широкого горщика та рясно полийте.

Такі мандаринові дерева цвітуть та родять плоди від 4 до 7 років. Період цвітіння зазвичай починається навесні, плоди зав’язуються влітку та дозрівають ранньою осінню.

7. Лимони

Ви легко зможете виростити лимони із фруктових насінин – посадіть їх одразу в землю і дотримуйтесь цих простих правил:

 • Посадіть щонайменше 5-10 насінин одночасно – декотрі із них можуть не прорости. Краще вибрати товстіше насіння зі свіжого лимону.
 • Не забувайте, що лимонні дерева обожнюють воду, тож не забувайте поливати їх приблизно 2-3 рази на тиждень/
 • Паростки лимону люблять бути на сонці 10-14 годин, тоді як дорослі дерева – щонайменше 8.
 • Якщо корінці виглядають з-над поверхні грунту – настав час пересадити дерево у більший горщик.

Дереву знадобиться 5 років, щоб зродити перші фрукти, іноді вам доведеться чекати і до 15 років.

6. Авокадо

Germinating avocado – part 3

Перед тим, як висадити зерня авокадо в землю, приготуйте саджанці. Візьміть для цього 3-4 зубочистки, проткніть ними камінець плоду та закріпіть над склянкою води. Вода на 2-3 см повинна покрити кісточку. Помістіть склянку в тепле місце, уникайте прямих сонячних променів – хай стоїть там 2-6 тижні, поки не проросте.

 • Перед пересадкою в землю переконайтесь, що зернятка мають наполовину доступ до повітря.
 • Краще садити їх в період від березня до червня.
 • Дерева авокадо чудово почуваються при відносній вологості, поливайте їх 2-3 рази на тиждень.

Дереву потрібно від 5 до 13 років, щоб дозріти та почати родити плоди. Не бійтеся, коли побачите, як із дерева опадає багато цвіту – це природний процес.

5. Груші

Щоби полегшити процес проростання, насіння груші треба стратифікувати. Для цього помістіть насіння груші у поліетиленовий пакет із вологим торф’яним мохом. Покладіть пакетик до холодильника і зберігайте його так 60-90 днів. Опісля перенесіть зернятка на два дні у склянку з теплою водою. Аж потім посадіть їх в землю, виконуючи наступні рекомендації:

 • Груші потребують добре зрошеної землі та 6 годин сонячного освітлення. Запам’ятайте: чим більше рослина отримує сонця – тим більше вона потребує води.
 • Поливайте рослину один раз на тиждень, найкраще вранці або ввечері.

Щоб почати родити плоди дереву знадобиться 3, а то і 10 років. Груші варто збирати тоді, коли вони починають змінювати колір, навіть, якщо вони ще і твердуваті – вони достигнуть пізніше.

4. Яблука

Якщо ви хочете виростити фруктове дерево із насінин, зверніть увагу на те, що та яблуня, яка виросте в кінцевому етапі з насінин, може дуже відрізнятися від тієї, насіння якої ви посадили. Також не забувайте, що дерево досягне своєї повної висоти, якщо тільки це не карликовий вид. Ось кілька таємниць, котрі збільшать ваші шанси на успіх:

 • Зберіть кілька різних видів насіння. Помістіть у герметичний пластиковий пакетик у вологому паперовому рушнику. Зберігайте пакетик у холодильнику 70-80 днів.
 • Посадіть саджанці ранньою весною в землю після перших приморозків.
 • Горщик із майбутніми деревцями викладіть на підвіконня, щоб він отримував достатньо сонячного світла.
 • Поки яблуня маленька, варто поливати її кожні 10-12 днів, пізніше, коли вона почне рости – не так часто.

Дерева, які виросли із зернин, можуть почати плодоносити через 8-10 років.

3. Сливи

Для того, щоб виростити сливове дерево, вам необхідно спочатку підготуватися. Покладіть сливи на підвіконня, дайте їм висохнути, потім дістаньте їх зернятка. Візьміть склянку води та вкиньте до неї камінці. Потім візьміть консервну банку, повну компосту, помістіть насіння всередину та закрийте. Перенесіть її до холодильника на 6-8 тижнів, поки насіння не проросте.

 • Посадіть сливи у грунтову суміш, що на 2/3 складається із землі, а на 1/3 – із компосту.
 • Сливове дерево потребує щонайменше 6 годин прямого сонячного світла.
 • Під час періоду проростання пильнуйте за землею – вона має бути вологою, але не надто.

Плоди повинні з’явитися через 3-5 років.

2. Вишні

Щоб могли зродити плоди, насіння вишні треба провести через період стратифікації. Саме для цього покладіть вологі камінці у герметичний пластиковий контейнер і покладіть до холодильника на 10 тижнів. Коли саджанці будуть готові,то посадіть їх, дотримуючись таких порад:

 • Вишні потребують багато сонця та повітря, вони люблять родючу, піщанисту землю із прекрасним зрошенням.
 • Нехай земля буде легко зволоженою, поливайте її кожного разу, як вона почне пересихати.

Щоб скуштувати домашній фрукт вам прийдеться зачекати 7-10 років.

1. Персики

Щоб приготувати кісточки персиків, загорніть їх у вологий паперовий рушник та перемістіть до холодильника на 8 тижнів. Потім можна їх садити у землю.

 • Щоб полегшити цей процес, помістіть кожну зернину в пластиковий пакетик. Також краще зернятка висаджувати по одному, адже, якщо посадити їх багато водночас,то багато можуть не прижитися.
 • Грунт повинен бути глибоким, піщаним, але вважається, що найкраще персики ростуть на легких суглинках. Не забувайте, що погане зрошення землі може вбити кореневу систему молодого персикового дерева.
 • Стежте, щоб земля була змоченою, але не мокрою – корінці вилізуть назовні. Дерево хоче отримувати багато сонця.

Дерево почне давати плоди через 3-5 років.

Якщо ви вже випробували вирощувати дерева із насінин – поділіться своїм досвідом у коментарях.

Переклад Тутка за матеріалами