in , ,

13 правил чистоти для тих, хто вже зневірився навести вдома порядок

Складно знайти людину, яка була б по-справжньому байдужа до безладу. Нам подобається, коли вдома чисто, затишно і кожну річ легко знайти. Тільки, як правило, така ідилія буває лише після генерального прибирання. Руки опускаються, й іноді здається, що потрапив у справжнісіньке зачароване коло безладу. Але у нас є маленькі секрети, завдяки яким речі будуть завжди на своїх місцях. Це цілком реально.

Ми в Тутка дуже цінуємо затишок і чистоту та завжди знаходимося в пошуку рішень, які здатні зробити життя більш комфортним і простішим. Впевнені, ці 13 порад не залишать у вас питань про те, як навести ідеальний порядок в будинку.

1. Повертайте усі речі на своє місце

Визначте кожному предмету конкретне місце у будинку. Це позбавить вас від постійних пошуків і від втрати дорогоцінного часу, а також допоможе легко підтримувати порядок. Адже він більшою мірою залежить від того, наскільки простір у квартирі засмічений всякими речами, розкиданими по різних кутах.

2. Застеліть верхню поверхню кухонних шаф плівкою

В кухні на всіх поверхнях постійно скупчується жир. Особливо страждають шафи, полиці та кухонні фартухи. Якщо ви застелите верхню поверхню полиць і шаф харчовою плівкою, то під час прибирання досить буде протерти їх згори вологою ганчіркою – і ніякого скупчення жиру і бруду на поверхні меблів. Просто час від часу змінюйте плівку.

3. Візьміть усе необхідне для прибирання з собою

Невеликий пластиковий ящик або тазик – прекрасний помічник під час прибирання. Він позбавить вас від необхідності ходити з кімнати в кімнату за залишеними там мийними засобами. Покладіть їх в ящик і носіть його разом з собою.

4. Наводьте лад під час невеликих пауз

Багато домашніх справ можна виконувати під час коротких пауз, які виникають між іншими справами, якими ви займаєтеся. Наприклад, якщо ви зайшли на кухню, щоб закип’ятити чайник, за ці 3-5 хвилин очікування цілком можна встигнути вимити декілька тарілок або протерти підлогу в одній кімнаті.

5. Використайте антистатик проти пилюки

Якщо побризкати антистатиком на екрани і задні поверхні побутової техніки, телевізорів і комп’ютерів, а потім протерти їх паперовим рушником, то пилюка на них осідатиме в 2 рази менше.

6. Після нанесення мийного засобу на поверхню почекайте 15 хвилин

Це правило діє при чищенні таких поверхонь, як кахель, кераміка і навіть пластик. Не варто наносити засіб для чищення і відразу ж починати відмивати, наприклад, унітаз або плитку у ванні. Краще почекати 10-15 хвилин і лише потім приступати до відмивання: так ви витратите значно менше часу і сил. А в проміжку можна знову ж таки зайнятися іншими дрібними справами.

7. Розподіліть усі великі завдання по днях тижня

Всі великі домашні справи можна розподілити по днях тижня. Наприклад, так: в понеділок – випрати білизну, у вівторок – виконати прибирання санвузлів, в середу – купити продукти, в четвер – помити підлогу, в п’ятницю – протерти пилюку і пропилососити. Це допоможе уникнути авралу та звільнити суботу і неділю для відпочинку.

8. Знайдіть свою “точку безладу”

“Точка безладу” визначає кількість речей, яку людина або сім’я в змозі тримати в порядку. Ця межа у кожного своя. Наприклад, ви можете тримати під контролем лише невелику кількість речей, і варто трохи перевищити цю кількість – як вдома постійно утворюється безлад. Якщо у вас низька “точка безладу”, то спершу скоротіть кількість речей в будинку, а потім вже визначите для кожної речі своє місце.

9. Позбавляйтеся як мінімум від 20-30 речей кожного місяця

Щомісячно у кожної сім’ї в будинку накопичується велика кількість непотрібних речей. Це може бути упаковка, рекламні листівки, газети і журнали, дрібні сувеніри і т. д. А тому варто хоча б раз на місяць брати в руки коробку, обходити з нею всю квартиру і складати в неї мінімум 20-30 речей, які ви не використовуєте і від яких вам вже не шкода позбавитися.

10. Виділіть кожному членові сім’ї свій контейнер для речей

Виділіть кожному членові сім’ї зручний контейнер, куди він міг би складати ті речі, якими регулярно користується, наприклад, ключі, телефон, картки та ін. Так їм легше буде підтримувати порядок і не витрачати час на пошуки речі, що загубилась у будинку.

11. Займайтеся “сортуванням” речей окремо по їх категоріях

Час від часу необхідно також проводити “сортування” особистих речей і предметів. Тільки робити це краще по категоріях, визначивши для кожної свій день: тоді це не займе багато часу, а крім того, вища ймовірність, що ви не кинете справу на півдорозі.

Почати краще з власного одягу. Розділіть його на маленькі підгрупи: нижня білизна, штани, сукні, верхній одяг і т. д. Якщо вільного часу у вас не так багато, можна витрачати по півгодини на день на кожну підгрупу. Обов’язково доводіть справу до кінця, і тоді ваш будинок потішить вас великою кількістю вільного простору і тими речами, які вам дійсно потрібні.

12. Використайте “коробку переселення”

Щоб менше часу й сил витрачати на розкладання предметів з інших кімнат по своїх місцях, візьміть коробку/контейнер і складайте усі ці речі туди. Коли закінчите з наведенням ладу, візьміть цю коробку і рознесіть речі по своїх місцях.

13. Позбавтеся від стихійних острівців зберігання речей

Іноді за деякими речами досить стихійно закріплюються місця їх зберігання. Наприклад, це можуть бути ліки, які ми використовуємо в цей момент, книги, які зараз читаємо, або ж дитячі вироби за останні пару тижнів. Щоб такі стихійні острівці зберігання не порушували наш порядок, важливо їх ліквідовувати і визначити для кожної речі в будинку своє місце. Для ліків можна завести невелику коробочку, книги перемістити на полицю, а з малюнків влаштувати виставку на стіні або скласти в мультифору і прибрати в шафу.

Які з порад ви вирішили взяти на озброєння?

За матеріалами

Сподобалось?

«Навіщо людині помирати, якщо в її саду росте шавлія?»

10 рецептів страв з броколі, які сподобаються навіть малюкам