20 речей, які більше не варто тримати вдома

Безлад у будинку провокує у людей стрес і депресію. Засилля дрібниць на поличках, листівок, горняток, старий одяг і навіть забагато косметики засмічують мозок. Наші органи чуття постійно, безперервно працюють.

Тутка хоче зробити помешкання своїх читачів найзатишнішим куточком на світі. Наш перелік однозначно допоможе розвантажити дім. Тож нехай ваше помешкання стане вашою фортецею!

1. Старі дроти

Технології все більше завойовують світ, ми купуємо нові ґаджети, а з ними — і нові дроти. Та час минає, а останні ми не викидаємо, бо хочемо знайти їм інше застосування. Та його не знаходиться, а дроти бездушно спочивають у шухлядах. Залиште найбільш необхідні, а непотрібні викидайте.

2. Торішній сонцезахисний крем

Такі потрібні в сонячну пору і такі забуті в холодну. Переконайтеся, що крем не вивітрився — так від нього мало користі. Зазвичай, вони мають термін придатності до 3 років, тож обов’язково запишіть дату його відкриття.

3. Старі журнали, купони на знижку й інструкції до електричних та інших пристроїв

Непотрібна макулатура лиш захаращує будинок, забирає місце й збирає пилюку. Якщо видання не раритетне і в ньому немає цікавого рецепта — викидайте його до сміття, як і інструкції до приладів: онлайн сьогодні можна знайти багато корисних відеороликів.

4. Шкарпетки без пари

Ще один вид предметів, які нещадно завантажують приміщення, — шкарпетки без пари. Можна складати цих одинаків у окремий кошик, ще з надією відшукати їх втрачених близнюків. А можна увімкнути фантазію та використати ці шкарпетки на іграшки для улюбленців чи дітей та цікаві прикраси.

5. Канцелярія

Ручки, маркери, лінійки, клейкий папір, скотч, калькулятори: нам їх можуть подарувати чи видати замість решти у крамниці, ми приносимо їх додому й розкладаємо по шухлядах і чекаємо того щасливого дня, коли вони знадобляться. Якщо вдома у вас стоять речі, якими ви з-понад рік не користувалися — краще пожертвувати невикористану канцелярію до благодійної структури.

6. Стару спідню білизну

Спідня білизна стала вам затісною, зносилася? То навіщо тримати її вдома? Те ж саме можна сказати про красиві та незручні моделі. Вони не забезпечують надійної підтримки, та ще й хвороби можуть спричинити.

Якщо бачите, що білизна ще в гарному стані, та вам у ній незручно, — віддайте її у центр боротьби з раком грудей чи менш забезпеченим за себе людям.

7. Спеції, термін придатності яких завершився

І вони мають термін придатності — до 2-3 років. Тож обов’язково наводьте лад у шафці з ними! Це стане чудовою можливістю перекласти приправи у красиву посудину, написати їх назви та дату початку споживання. А ті, котрі уже “постаріли”, стануть додатковим елементом до домашнього мила або додатковими ароматизаторами повітря.

8. Багато горняток

Популярний подарунок, що накопичується в кожному домі. Та багатьма ми навіть не користуємося. Така “колекція” займає багато місця, яке можна було б використати на набагато потрібніші речі. Тож щедро віддавайте свої чашки.

9. Використані планери, блокноти, записники

Планування часу — невіддільна частина нашого сучасного життя, в чому допоможуть органайзери та планери. Та іноді ми нічого не можемо з собою вдіяти, накуповуємо їх і не пишемо в них. Якщо вони припадають пилюкою в шухлядах — подаруйте їх другові, який любить писати чи любить журналістику.

10. Свічки й сувеніри

Правильно розставлені акценти зроблять кімнату затишною і охайною, а якщо аксесуарів забагато — створиться хаос. Якщо ви надто дорожите сувенірами і спогадами, складіть їх в окрему шухлядку.

11. Смакові добавки, які перевантажують холодильник

Занадто гостра гірчиця або кетчуп, який не сподобався навічно оселяються в холодильнику, очікуючи свого часу. З часом ми про них забуваємо, та місця вони надалі займають багато. Допоки не завершився їх термін придатності, віддайте ці продукти родичам та друзям, якщо останнім полюбилися їх смаки.

12. Зношене або незручне взуття

Зношене або деформоване взуття може завдати страшного болю ногам. Останні не матимуть від нього опори, будуть покриватися пухирями, мозолями та ранами. Взуття в нормальному стані ще можна продати, а дуже старе варто викинути.

13. Надщерблені тарілки

Неважливо, наскільки такий посуд дорогий або красивий, їсти з нього не варто. Вода, яка під час миття потрапляє у тріщини, призводить до розмноження бактерій. Та і тріщина з кожним днем ставатиме більшою. Краще використати ці тарілки на класні декорації для будинку.

14. Мийні засоби, які ви привезли додому з відпустки

Хто не спокуситься на безкоштовні флакони шампунів із готелів під час відпустки. І немає нічого поганого у бажанні взяти їх собі. Та не варто “колекціонувати” їх і складати навколо ванни, адже і ці засоби мають термін придатності.

15. Пластикові пакети

Приносимо їх додому завжди з магазину, і заскладуємо їх поверхами. Збирайте їх і час від часу викидайте. Так місця вдома стане більше. А краще обирати екопакети, які не зашкодять навколишньому середовищу, наприклад, з тканини.

16. Губка

Ризиковано для здоров’я користуватися саме старою губкою. На ній накопичуються відмерлі клітини шкіри, а гель для душу, якого на ній залишається багато після купання, спричиняє розвиток бактерій. Тож замість скрабування шкіри губкою спробуйте інші засоби.

17. Старі настільні ігри, в які ви не граєте

Настільні ігри прекрасно підійдуть для проведення часу з друзями та рідними. Та якщо розумієте, що вони вам більше не знадобляться, — викидайте. Якщо вам дорогі спогади — залиште одну-дві, решту віддайте дітям.

18. Старі листівки

День народження, Різдво, Великдень, День матері — листівки надсилають усі. Вони справді красиві, та ніхто часто їх не роздивляється. Тож краще викиньте, а не тримайте вдома.

19. Касети та диски

Старі касети та диски зберігають важливі події з дитинства. Та з розвитком технологій вони стають непотрібними, тож краще перенести інформацію на більш надійні цифрові носії, як от флешку, а старі диски викинути. Інформація так буде краще зберігатися, і ви щомиті будете мати до неї доступ.

20. Офіційний одяг, який ви одягнули лише раз

Костюм, який одягнули один раз, самотньо висить в шафі роками, займає місце й збирає пилюку. Краще його продати або віддати тим, хто потребує.

А ви викидаєте з будинку непотрібні речі?

Джерело