Відмиваємо решітку газової плити від жиру і нагару простими способами

Чистота на кухні – мрія кожної господині. Однак підтримувати ідеальну чистоту – завдання не з легких, особливо якщо справа стосується миття газової плити. Труднощі викликає миття і самої плити, і її решітки, яка збирає на поверхні важкі шари жиру, нагару, пилу. І якщо з миттям плити у господинь рідко виникають проблеми, то відмити грати під силу далеко не кожній.

Головна проблема полягає в тому, що залишки їжі, жиру і пилу, що скупчуються на решітці, піддаються термічному впливу після кожного використання плити. При нагріванні металевого виробу з тонкого шару жиру, який скупчився, випаровується вся волога, тому він до того ж стає міцним.

Отримана плівка дуже липка, на неї осідає пил і інші частинки з повітря. Такі шари чергуються, в’їдаються в метал, тверднуть, і в результаті видалити їх стає проблематично. Але сьогодні відомо безліч способів видалення навіть найскладніших плям. Про них і піде мова нижче.

Як відмити решітку газової плити від жиру і нагару

Для початку потрібно визначити, з якого матеріалу виготовлена сітка газової плити: металевого, чавунного або сталевого.

Металеві емальовані решітки. Внаслідок покриття глянцевою емаллю зовні вони виглядають найбільш привабливо у порівнянні з чавунними і сталевими аналогами. Також вони легші, не бояться води, щіток з м’яким і середньожорстким ворсом і розчинів їдких побутової хімії.

Проте не варто захоплюватися абразивними і сильнодіючими засобами, оскільки вони ефективно очищають, але помітно знижують термін експлуатації виробів внаслідок руйнування емалі та верхнього шару покриття. Безпечніше використовувати більш ощадні засоби, домагаючись ефекту внаслідок збільшення часу їх впливу на поверхню виробу.

Чавунні решітки визнані в міру міцними і довговічними, якщо при експлуатації дотримуватися декількох важливих умов, таких як відсутність контакту з водою, металевими щітками і сильнодіючими абразивними речовинами.

Сталеві решітки – найдешевші, покриті емаллю. При купівлі вони виглядають привабливо, проте емаль з часом почне «облуплюватись». Сталеві вироби легко очищаються їдкими миючими засобами і не бояться абразивних складів.

Найпопулярніші, швидкі і дієві способи миття решіток в домашніх умовах.

Спосіб №1. Прожарювання

Цей метод в першу чергу підходить для чавунних і сталевих виробів. Суху решітку розташуйте над відкритим вогнем і залиште рівно до того моменту, поки застиглий жир і нагар не відваляться шматками. Після струсіть з решітки залишки нагару щіткою і протріть поверхню трохи вологою ганчіркою, але тільки у випадку, якщо ви володар сталевої решітки. Чавунні вироби мити водою категорично заборонено.

В домашніх умовах цей метод застосовується з використанням самої газової плити. Головна умова – постійне провітрювання приміщення (крім відкритих вікон, використовуйте витяжку, якщо нею обладнана кухня).

Спосіб №2. Використовуємо нашатирний спирт

Метод, що підходить для сильно забруднених виробів. Для початку візьміть або великий пакет із застібкою, або щільний сміттєвий мішок, також великого розміру, щоб помістити в нього грати. Додайте всередину пакета нашатир (досить вмісту 1 ампули нашатирного спирту, що продається в аптеці).

Після закрийте пакет на застібку (або щільно загорніть мішок) і проверніть його в руках, щоб рідина рівномірно розподілилася по решітці. Залиште пакет мінімум на 3 години, а краще на 5-8 годин для досягнення максимального ефекту. Після закінчення цього часу промийте грати під водою (не підходить для чавунних виробів) і протріть насухо. Жир та нагар будуть повністю вилучені.

Використовуючи нашатирний спирт, не забудьте надіти захисні рукавички, а замочування краще проводити в провітрюваному приміщенні.

Спосіб №3. Використовуємо соду, гірчичний порошок, сіль та оцет

Найбільш безпечний спосіб для здоров’я людини і навколишнього середовища. Змішавши в рівних пропорціях всі перераховані інгредієнти, ви отримаєте чистячий засіб, який впорається з будь-якими забрудненнями. Нанесіть отриману суміш на решітку газової плити і залиште на 3-5 годин. Після поверхню варто промити (якщо у вас сталева або металева решітка) або просто протерти насухо (якщо у вас виріб з чавуну).

При видаленні плям пам’ятайте такі важливі правила:

  • Протираючи поверхню виробу, не використовуйте жорсткі металеві щітки, оскільки це призводить до появи пор та інших пошкоджень.
  • Не замочуйте решітки відразу після приготування їжі: перепади температури роблять метал крихким.
  • Під час очищення решітки за допомогою миючого засобу не забудьте зняти з плити, щоб засіб не потрапляв на конфорку. Відомі випадки, коли така помилка приводила до серйозної поломки газових плит.

Як зберегти решітку плити в чистоті

Щоб підтримувати чистоту решітки газової плити, видаляйте плями жиру з поверхні, поки вони свіжі.

Як відмити витяжку від жиру

  • Легкими рухами протирайте решітку плити після кожного приготування їжі. Це не займе багато часу, і ви без зусиль і проблем відмиєте свіжі забруднення.
  • Якщо жир не встиг пригоріти, видаліть його за допомогою губки і підручного засобу для миття посуду.
  • Щоб видалити свіжі плями, використовуйте часточку лимона. Просто протріть нею забруднену поверхню і залиште на 30-40 хвилин. Лимонний сік вбере в себе жир, вам залишиться просто протерти ґрати чистою губкою.
  • Якщо ви не любите позбавлятися від розводів на решітці після видалення плям, використовуйте пароочисник. Гарячий пар легко зруйнує бризки і патьоки, не залишаючи слідів.
  • Якщо після приготування їжі на решітці плити залишився неприємний запах, видалити його можна, окропивши поверхню оцтом і посипавши її сіллю. Через 15 хвилин протріть решітку насухо і запах зникне.
  • Якщо ви хочете уникнути забруднення плити в цілому, цього теж легко домогтися. Щоб зберегти плиту в чистоті, застеліть перед приготуванням її поверхня фольгою. Після закінчення приберіть фольгу — на поверхні не буде ні слідів жиру, ні нагару.
  • Щоб не стикатися з великими проблемами при чищенні плити, тримайте її в чистоті і очищуйте після кожного приготування їжі. Решітку варто мити кожен день, а ось очищати від пригорілого жиру достатньо 1 раз на тиждень. У цьому випадку плита буде зберігати свій первозданний вигляд не один рік.

Альтернативних способів очищення решіток газових плит від всіляких забруднень дуже багато, тому не поспішайте йти в магазин, якщо під рукою не виявиться нашатирного спирту або соди. Скористайтеся блогами домогосподарок, розміщеними в Інтернеті, та спробуйте знайти підходящий варіант, вивчивши їх способи очищення плит, представлені в зручному фото і відео форматі.