12 речей, які ви не знали про знамениті логотипи

Всі ми кожен день бачимо емблеми відомих компаній, але рідко замислюємося про те, хто їх створив і що вони насправді означають.

Цікаве
Loading...

Тутка знайшов для вас 12 історій, які відкриють маленькі таємниці, приховані в самих відомих логотипах.

Apple

Згідно з легендою, логотип Apple присвячений математикові Алану Тьюрингу, який покінчив з собою, надкусивши отруєне яблуко. Насправді все набагато простіше: за словами дизайнера Роба Джаноффа, він намалював яблуко надкушеним для того, щоб показати його розмір, оскільки ціле яблуко з однаковим успіхом можна прийняти за будь-який інший фрукт округлої форми.

Ferrari

Багато хто думає, ніби кінь на логотипі Ferrari символізує кінські сили, але це не так. Енцо Феррарі в своїй біографії згадував, що спочатку силует коня був нанесений на фюзеляж літака італійського пілота-аса Франческо Баракки. Цей символ був подарований Енцо матір’ю Франческо після його перемоги в гонці і згодом перетворився на відомий всім логотип.

Wikipedia

Символом всесвітньої енциклопедії стала земна куля, що, загалом, не дивно. Шматочки пазла, з яких вона складається, являють собою багатомовність, тому кожен з них позначений літерами різних алфавітів. Всі разом вони складають слово «wikipedia», а пропущені пазли вказують на те, що енциклопедія не завершена і в ній постійно з’являється нова інформація.

Android

Графічному дизайнеру Ірині Блок і її команді поставили завдання придумати логотип, який включав би в себе робота і був легкопізнаваним. Забавно, але натхненням для створення цього милого зеленого робота послужили піктограми, які ми часто бачимо на дверях громадських туалетів.

Mcdonald’s

У 1962 році mcdonald’s найняла психолога Луїса Ческіна, який запропонував замінити логотип з кухарем Speedee на золоті арки у вигляді літери «М». На його думку, форма арок нагадує жіночі груди, що на підсвідомому рівні викликає апетит і нагадує людям про безтурботне дитинство. Втім, золоті арки придумав не сам Ческін — вони були присутні в інтер’єрі ресторанів ще в 1950-х.

Lacoste

У 1923 році Рене Лакост йшов по вулиці з капітаном своєї команди Аланом Муром і помітив у вітрині валізу з крокодилової шкіри. Лакост і Мур посперечалися, що якщо Рене переможе в наступній грі, Алан подарує йому цей чемодан. Лакост програв, але історію почув журналіст і написав замітку про тенісиста, який не виграв, зате «боровся, як крокодил». Так Лакост отримав прізвисько «крокодил», а зображення цієї рептилії стало логотипом компанії.

BMW

Є думка, що логотип BMW, що символізує пропелер на тлі блакитного неба — цю версію поділяють навіть деякі співробітники компанії. Але і в цьому випадку все пояснюється набагато простіше: блакитний і білий кольори були вибрані творцями в честь баварського прапора.

Uber

Uber нещодавно змінив свій звичний логотип у вигляді літери U на щось віддалено нагадуюче біти інформації і атоми, з яких складається все навколо. За твердженням компанії, логотип символізує те, що тепер Über можна знайти всюди — точно так само, як біти і атоми.

Pinterest

На перший погляд, логотип виглядає досить просто. Але якщо придивитися до заголовної літери P, то можна помітити, що вона нагадує канцелярську кнопку, на зразок тих, якими ми користуємося для того, щоб приколювати вирізки з журналів, записки фотографії до коркових дощок. Те ж саме робить і Pinterest — тільки дошки в цьому сервісі віртуальні.

Nike

Один з найбільш відомих логотипів на планеті виявився одним із найдешевших — всього $ 35. Саме стільки власник компанії Філ Найт заплатив студентці Каролін Девідсон за її роботу в 1971 році, причому результат його спочатку зовсім не вразив. Що ж, Філ був неправий — емблема «свуш» (swoosh) виявилася більш ніж успішною, тому не дивно, що її часто асоціюють з крилом богині перемоги Ніки.

Starbucks

Не всі про це знають, але жінка на логотипі Starbucks — це русалка, яка тримає у своїх руках два хвоста. Цей образ був навіяний легендами про фею Мелюзіне — жінку-рибу з двома хвостами, яка вийшла заміж за простого смертного. У 1971 році зображення русалки на кавововій склянці можна було побачити цілком, але з часом воно піддалося «цензурі».

Pepsi

Простенький на вигляд логотип Pepsi коштує більше, ніж ви могли б подумати, — він обійшовся компанії в $ 1 млн. При розробці символу дизайнери керувалися пропорцією золотого перетину, яка вважається найбільш гармонійною і найбільш приємною для ока.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker