in , ,

18 найрозкішніших інтер’єрів історичних пам’яток України

Мармур, ліпнина, дорогоцінні метали та меблі із цінних порід дерева – таким оздобленням зустрічають гостей деякі історичні пам’ятки. Розкіш, що збереглася донині, вражає. Адже сьогодні на подібні інтер’єри і екстер’єри довелося б витратити мільйони. Та для колишніх вельмож і правителів жити інакше було б, мабуть, не можливо. Те, що нині ми приймаємо за розкіш, вони бачили щодня.

Та, на жаль, не всі розкішні пам’ятки та їхній декор збереглися до наших часів. 70 років радянської влади завдали чималої шкоди багатьом з них. Адже палаци, храми, садиби, які раніше приймали шановних гостей під музику Вівальді та Моцарта, у той час перетворилися на конюшні, бараки і навіть в’язниці. Та, попри це, чимало вдалося зберегти.

Де побачити найвишуканіші інтер’єри, розповімо у матеріалі. Читаємо!

Будинок вчених, Львів

vidia.org
У минулому столітті ця будівля слугувала аристократам як казино. Тож оздоблення і не могло бути дешевим. Проект будівлі створювали архітектори з віденської контори. Цим можуть похизуватися і мешканці Цюриха, Зальцбурга, Гамбурга, де австрійські зодчі працювали над тамтешніми театрами. Нині Будинок вчених – улюблена локація для фотосесій молодят.
Де знаходиться: вулиця Листопадового чину, 6.

Каплиця Боїмів, Львів

panoramio.com, автор – Alexx-1977

Подібної каплиці не знайти не тільки в Україні, а й у Європі. Вона прикрашає місто Лева уже більше 400 років, адже зведена у 1615-му. Для оздоблення інтер’єру каплиці Боїмів використали скульптури. Моделями при їхньому створенні були звичайні люди того часу.
Де знаходиться: площа Катедральна, 1.

Костел Святого Андрія, Львів

livejournal.com, автор – alesyazpalessya
Храм входить до комплексу будівель разом з монастирем Бернардинів. Костел вражає розкішним оздобленням. Особливо очей не відірвати від склепіння храму.

Де знаходиться: площа Соборна, 3-А.

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, Львів

wikipedia.org, автор – Gusim
Одна із найвідоміших будівель Львова. Оперний театр – прикраса міста, якій уже більше ста років. Над його оздобленням працювала ціла плеяда архітекторів. Одним із найяскравіших елементів інтер’єру є олійний живопис на бельгійському полотні.
 Де знаходиться: проспект Свободи, 28.

Львівський національний університет імені Івана Франка, Львів

kameniar.franko.lviv.ua
У 19 столітті у будівлі нинішнього головного корпусу університету засідав Галицький сейм. Тож, як і належить такому поважному органу, споруда мала вирізнятися помпезністю та вишуканим стилем. Для оздоблення будівлі використали техніки віденських зодчих.
Де знаходиться: вулиця Університетська, 1.

Палац Потоцьких, Львів

gid.travel
Одна з найкрасивіших пам’яток Львова – палац Потоцьких, виконана у стилі неоренесансу 19 століття. Відомий палац своїми Червоною, Блакитною та Дзеркальною залами, які оздоблені ліпниною, позолотою та мармуром.
Де знаходиться: вулиця Миколи Коперника, 15.

Готель «Жорж», Львів

georgehotel.com.ua
Це один із найстаріших діючих готелів України. Зведений австрійськими архітекторами Германом Гельмером та Фердинандом Фельнером у 1793 році, він досі приймає гостей.
Де знаходиться: площа Міцкевича, 1.

Софія Київська, Київ

unian.net
Українська пам’ятка часів Київської Русі. Софія Київська відома своїми унікальними мозаїками на 260 квадратних метрах та фресками на 3000 квадратних метрах. Найунікальніша і найвідоміша – шестиметрова мозаїка «Марія-Оранта».
Де знаходиться: вулиця Володимирська, 24.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ

univ.kiev.ua, автор – Олег Жарій
Заснований у 1834 році. Нині це один із найкращих університетів країни, який добре відомий усім завдяки своєму Червоному корпусу. Входить до переліку найкрасивіших навчальних закладів України.
Де знаходиться: вулиця Володимирська, 60.

Маріїнський палац, Київ

газета «Факти», автор – Сергій Тушинський
Президентська резиденція. Саме у цій будівлі, яка зведена у 1755 році, глава країни нагороджує державними відзнаками та приймає делегації. Цінні породи дерева, мармур та меблі 19 століття створюють розкішні інтер’єри Маріїнського палацу.
Де знаходиться: вулиця Грушевського, 5а.

Будинок з химерами, Київ

segodnya.ua, автор – Олександр Яремчук
Дім оздоблений скульптурами химерних створінь як ззовні, так і всередині. Можливо, що архітектора будівлі Владислава Городецького на створення цього витвору мистецтва надихнуло сафарі в Африці. Нині у Будинку з химерами приймають офіційні іноземні делегації.
Де знаходиться: вулиця Банкова, 10.

Одеський національний академічний театр опери та балету, Одеса

wikipedia.org, автор – Assedo
Таким чудовим театром одесити, як не дивно, завдячують… пожежі, яка спалахнула в 1873 році. Тоді вогонь знищив стару будівлю. За нову взялися вже знайомі нам віденські архітектори Фельнер і Гельмер. Звели новий оперний театр за зразком Дрезденської опери. Інтер’єр оперного виконано в стилі рококо.
Де знаходиться: проспект Чайковського, 1.

Готель «Брістоль», Одеса

www.bristolhotel-odessa.com
Клієнти готелю «Брістоль» можуть похвалитися тим, що мешкали у пам’ятці культурної спадщини України. До слова, у 1926 році його гостем був американський письменник Теодор Драйзер. «Брістоль» став першим готелем Одеси, що мав 4 поверхи. Входить до списку 14 найдорожчих готелів України.
Де знаходиться: вулиця Пушкінська, 15.

Палац-садиба графів Толстих, Одеса

apartila.com
Також відомий в Одесі як Будинок вчених. Це одна з пам’яток, де вдалося зберегти оригінальне розкішне внутрішнє оздоблення. Мабуть, саме тому творці фільму «Три мушкетери» обрали цей палац, щоб зобразити французький Лувр.
Де знаходиться: вулиця Сабанеїв Міст, 4.

Козятинський залізничний вокзал, Козятин

swrailway.gov.ua
Козятинський вокзал – один із найстаріших та найкрасивіших вокзалів України. Цю пам’ятку 19 століття українці могли втратити під час Другої світової війни, коли у її стінах заклали вибухівку. Проте відчайдушні рятівники встигли зупинити вибуховий механізм.
Де знаходиться: вулиця Привокзальна, 1, місто Козятин, Козятинський район, Вінницька область.

Палац графа Кирила Розумовського, Батурин

livejournal.com автор – wendy_beckett
Палац останнього українського гетьмана має аж 55 кімнат. Зведений у далекому 1805 році, друге життя він отримав після реставрації аж у 2005-му.
Де розташований: вулиця Набережна, 1, Палацовий узвіз, смт Батурин, Бахмацький район, Чернігівська область.

Резиденція митрополитів Буковини і Далмації, Чернівці

uatravel.org
Нині тут розташований Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Колишня резиденція входить до списку пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО. Китайський шовк, венеціанські дзеркала, мозаїка є родзинками колишньої резиденції
Де знаходиться: вулиця Коцюбинського, 2.

Єпископська резиденція, Ужгород

Автор фото: Вікторія Сабо-Жуйко
Довгий час у резиденції розміщувалася бібліотека місцевого вишу. Тільки у 2009 році приміщення були повернуті церкві. Під час реконструкції резиденції майстри виявили чимало розписів, які були приховані побілкою. Зокрема ось цей, присвячений імператриці Марії-Терезії. Як помітно внизу світлини, стіни оздоблено ілюзорним бароковим живописом.
Де знаходиться: вулиця Капітульна, 9.

 

Найрозкішніші інтер’єри, які прикрашають пам’ятки архітектури України, досі радують як українців, так і численних іноземних туристів. Особливо ними цікавляться приїжджі із сусідніх країн – Угорщини, Румунії, Польщі, Австрії та Словаччини. Адже до складу цих країн у різні століття входили регіони України. І це відобразилося на архітектурі і культурі українців, які перебирали найкращі зразки, щоб і на своїй землі звести розкішні палаци, садиби, дендропарки та ще багато історичних пам’яток.

Фото заголовку gid.travel
За матеріалами ua.igotoworld.com

Сподобалось?

Запаморочлива «Флатландія» від турецького дизайнера

5 речей, які не варто робити відразу після їжі