in ,

32 прапори світу, які насправді придумали люди з фантазією (хоча це не відноситься до Чаду)

У світі налічується 197 визнаних держав і у кожної з них є свій офіційний прапор. Як одяг багато говорить про людину, так і прапор може багато розповісти про свою країну.

Тутка уважно вивчив прапори з усього світу і знайшов безліч цікавих збігів, незвичайних і цікавих фактів, про які ми навіть не підозрювали. Почнемо з того, що всі державні прапори в світі мають прямокутну форму. Крім одного.

Непал — єдина країна в світі, чий прапор має настільки незвичайні обриси. Два трикутники в основі прапора символізують дві вершини Евересту, які знаходяться на кордоні цієї держави. За легендою, Непал буде існувати, поки будуть існувати місяць і сонце, зображені на прапорі.

У всіх інших країн прапори мають форму прямокутника. Але серед них виділяються Ватикан і Швейцарія — їхні прапори квадратні.

Червоний хрест, який використовується Міжнародним комітетом Червоного Хреста, походить від швейцарського прапора з кольорами навпаки. Цей символ був обраний на честь засновника МКЧХ швейцарця Анрі Дюнана.

Найчисленніші прапори — горизонтальні трьохсмугові. Таких прапорів налічується 55.

Найпопулярніші кольори на прапорах світових держав — червоний, білий і синій. Хоча б один з них завжди буде присутній на прапорі.

Разом з тим Ямайка в День незалежності від Великобританії, 6 серпня 1962 року, прийняла жовто-чорно-зелений прапор. Ці кольори зустрічаються набагато рідше.

Найрідкісніший колір, що зустрічається на державному прапорі — фіолетовий. Це пов’язано з тим, що виготовити натуральний фіолетовий барвник раніше було важко і дорого, а до моменту, коли в кінці XIX століття з’явився штучний, більшість країн вже визначилася з кольорами на своїх прапорах.

Сьогодні фіолетовий колір можна побачити лише на прапорі Співдружності Домініки. Він прикрашає груди папуги сіссеру — символа цієї острівної держави.

Ще один рідкісний колір, присутній лише на одному державному прапорі — аквамариновий. Він позначає воду на прапорі Багамських островів: жовта смуга — берег, а чорний трикутник символізує єдність і рішучість багамців.

Цей прапор порівняно молодий, йому 45 років. Він був прийнятий в 1973 році.

Зараз неможливо точно встановити, який прапор є найдавнішим, але найстаршим із діючих є прапор Данії. Він веде свою документально підтверджену історію з XIV століття і має власне ім’я — Даннеброг.

Цікаво, що в Данії законодавчо заборонено ображати будь-який прапор іншої держави, але не передбачене покарання за ті ж дії з власним.

Одним з наймолодших прапорів справедливо вважається прапор Сейшельських островів – йому всього 22 роки, він був прийнятий в 1996 році. У його п’яти променях відчуваються енергія і легкість.

Прапор Канади теж відносно молодий — йому 53 роки. Він був затверджений в 1965 році.

Листок на прапорі має 11 гострих кутів, але в природі ви такого листя не знайдете. Його форма пояснюється тим, що таке зображення найменше спотворюється при розвіванні прапора на вітрі.

Японія відновила свій прапор менш як 20 років назад, щоправда, лише частково.

На прапорі, який використовували до 1999 року, червоне коло було іншого відтінку і знаходилося не точно по центру. Пропорції прапора теж були іншими.

Прапор Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії називається також Юніон Джек (Union Jack). Він складається з прапорів св. Георгія, св. Андрія і св. Патрика, накладених один на інший.

Зауважимо, що Уельс, що входить до складу країни, на прапорі не представлений.

Філіппіни – єдина країна, колір прапора якої може змінюватися. У разі війни червона смуга стає синьою, а синя — червоною.

Прапор Парагваю унікальний тим, що у нього дві сторони — лицьова і виворітна. На лицьовій зображений державний герб країни, а на зворотному – печатка казни.

На прапорах усього світу можна побачити тварин, інструменти і навіть зброю. Але зображення людини є тільки на прапорі Белізу.

Португалія — єдина країна, що зобразила науковий прилад на своєму прапорі. Це армілярна сфера — астрономічний інструмент для визначення координат.

На прапорі вона нагадує про великих португальських мореплавців, видатні подорожі і географічні відкриття.

На прапорі Королівства Бутан можна побачити дракона. Він означає назву цієї країни тибетською мовою – «Земля Дракона». В лапах у нього коштовності, що говорить про багатство цієї країни.

Зброя в тому чи іншому вигляді є на багатьох прапорах, але такого детального автомата Калашникова немає ні у кого, крім Мозамбіка. Книга, мотика й автомат символізують освіту, промисловість і оборону цієї країни.

На прапорі Бразилії зображено зоряне небо, яким воно було о 8 годині 30 хвилин ранку 15 листопада 1889 року — в день проголошення Бразилії республікою.

Напис на прапорі означає «порядок і прогрес», а серед зірок чітко помітний Південний Хрест.

Південний Хрест — знамените сузір’я, видиме тільки нижче екватору. Розмістити його на своєму прапорі, крім Бразилії, вирішили Австралія, Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея і Самоа.

Щоб зрозуміти, де розташована держава Науру, можна просто поглянути на їх прапор.

Жовта смуга позначає екватор, синій колір — Тихий океан, а зірка — місце розташування острова щодо екватора.

Найдовший прапор — у держави Катар. Його довжина більш ніж удвічі перевищує висоту, і пропорції становлять 11:28.

До 1936 року права частина прапора була червоного кольору, але барвники вигоряли на сонці у коричневий, тому колір у прапорі було змінено.

Прапори Індонезії і Монако такі схожі!

У 1945 році Індонезія оголосила про свою незалежність і представила свій червоно-білий прапор. Князівство Монако спробувало заперечувати, адже у них був такий самий прапор, але протест був відхилений, з огляду на те, що індонезійський прапор виявився старшим.

Зараз прапори цих країн відрізняються лише своїми пропорціями. У Індонезії вони складають 2:3, а у Монако 4:5.

Схожа проблема і у прапорів Румунії і Чаду. Різниці у відтінках синього майже не видно.

Прапор Маврикію єдиний складається з 4 горизонтальних смуг. Він був розроблений в 1967 році Геральдичною палатою Великобританії.

Зараз в світі немає одноколірних прапорів, але вони були.

З 1815-го по 1830 рік у Франції був одноколірний білий прапор.

З 1880-го по 1901 рік прапором Афганістану служило однотонне полотно чорного кольору.

З 1977-го по 2011 рік прапор Лівії був єдиним в світі прапором у вигляді зеленого прямокутника.

Прапори різних країн нагадують людей. Іноді схожі до найдрібніших деталей, іноді відрізняються, як біле і чорне. Деякі старші, деякі молодші. Але кожен унікальний, неповторний і несе в собі частину своєї особливої культури.

Переклад Тутка за матеріалами

Дитина, оточена критикою – вчиться звинувачувати…

Улюблені аромати відомих жінок (Спойлер: у будь-якої з нас є шанс відчути себе Одрі Хепберн)