in , , , ,

Найбільші та найкрасивіші мости світу

У цій добірці Ви познайомитеся з найбільшими мостами світу. Але це буде не просте порівняння по довжині, площі або висоті. З кожним роком будуються все нові і нові мости, все вищі, довші і незвичайніші, бо тут я розповім про мости-рекордсмени, так як кожен з них у свій час був найдовшим, найбільшим, найвищим, або найоригінальнішим. Всі споруди в цьому списку будуть чимось виділятися, саме тому на них і варто звернути увагу.

1. Почнемо ми з самого довгого на даний момент автомобільного мосту — Ханчжоу в Китаї. Це найдовший міст, що перетинає океан — його довжина становить 36 кілометрів. Вже в найближчі роки будуть побудовані мости, які поб’ють рекорд цього мосту, але він назавжди залишиться однією з найдовших і маштабніших споруд подібного плану.

Ханчжоу
© lifeglobe.net

2. Найвищим на даний момент є віадук Мілло (Мійо) у Франції. Його висота — 343 метра, Мійо також рекордсмен завдяки найвищим опорам у світі, а також самим високим вежам моста в світі.

Мілло
© lifeglobe.net

3. Не менш легендарний міст Золоті Ворота в Сан-Франциско. Тривалий час (майже три десятиліття) він був найбільшим висячим мостом у світі. Він також є сумним рекордсменом за кількістю самогубств. Практично кожен місяць якийсь божевільний стрибає з нього у воду.

золоті ворота
© lifeglobe.net

4. Знаменитий Тауерський міст є одним із символів Лондона. Його особливість полягає в тому, що розвідні механізми здатні розвести тисячатонну конструкцію всього за одну хвилину для пропуску суден. Навіть у розведеному стані завдяки спеціальним галереям міст можуть перетинати пішоходи. В даний час міст є пішохідним і використовується також як музей.

тауерський міст
© lifeglobe.net

5. Найдовшим в Європі є міст Васко да Гама в Португалії. Багато хто порівнює його з Ханчжоу, але Васко да Гама все ж виглядає більш витончено і органічно, хоча і поступається в довжині.

міст васко да гама
© lifeglobe.net

6. Не менш знаменитий об’єднує континенти Босфорський міст між Європою і Азією. Він з’єднує Європейську і Азіатську частини Стамбула.

босфорський міст
© lifeglobe.net

7. Унікальна споруда — Японський Перловий міст, побудований в самій сейсмічно нестабільній зоні планети. Він до цих пір є самим довгим підвісним мостом у світі, довжиною в 3911 метрів.

перловий міст
© lifeglobe.net

8. Єдиний у своєму роді, міст-фонтан Банпо в Сеулі потрапив в Книгу Рекордів Гіннеса як найдовший фонтан на мосту. Загальна довжина фонтану “Місячна Веселка” становить 1140 метрів.

міст-фонтан
© lifeglobe.net

9. Не завадило б додати до нашого огляду і залізничний міст. Міст Форт у Шотландії довгий час був найбільшим мостом у світі, він також є одним з перших консольних мостів у світі, а також першим сталевим мостом в Англії. Чи не правда, конструкція виглядає дуже переконливо?

міст форт
© lifeglobe.net

10. Однією з найбільш впізнаваних пам’яток Нью-Йорка, поряд зі Статуєю Свободи, є Бруклінський міст. Це перший у світі міст, що висить на сталевих тросах, а також один з перших підвісних мостів у світі. Довжина Бруклінського мосту — 1825 метрів.

бруклінський міст
© lifeglobe.net

11. Дивовижний міст Тисячоліття (Гейтсхед Міленіум) в Англії є єдиним у світі поворотним мостом. При проходженні судів міст повертається на 40 градусів, що з боку нагадує кліпання ока. Процес повороту дуже вражає, і займає всього 4 хвилини. За рік міст “кліпає” приблизно 200 разів.

міст міленіум
© lifeglobe.net

12. Як Ви вже зрозуміли, міст може бути незвичайним не тільки завдяки своїм розмірам. Для того, щоб прославитися на весь світ, не обов’язково будувати найбільший міст, досить просто зробити його оригінальним і унікальним, єдиним у світі. Міст Еразма в Роттердамі є саме таким. Завдяки його формі у народі його відразу ж прозвали Роттердамським Лебедем. Така форма була вибрана не випадково — це результат довгих інженерних розрахунків. Крім усього іншого, Лебідь все таки побив один з рекордів довжини — це найдовший розвідний міст у світі.

самі великі мости
© lifeglobe.net

13. Чи знаєте Ви, що мости бувають не тільки пішохідними, автомобільними або залізничними? Знайомтеся — Магдебурзький водний міст. По цьому технічному диві довжиною в кілометр ходять різні судна — баржі, пароми, катери. Цей довгий водний міст світу з’єднує між собою два судноплавних канали Ельба-Хафель і Середньонімецький канал.

водний міст
© lifeglobe.net

14. Вирушимо на іншу сторону світу — в Південну Америку, а саме в Бразилію. Тут знаходиться єдиний у світі міст з опорою у формі літери Х — міст Олівейра. Завдяки особливій формі щогл, висоті в 138 метрів, 144 потужним сталевих тросам і шикарному світлодіодному підсвічуванні Олівейра став одним з символів міста Сан-Паулу.

міст олівейра
© lifeglobe.net

15. Один з найстаріших і найвідоміших мостів Італії, символ Флоренції — Понте Веккьо. Міст незвичайний тим, що забудований і населений людьми, тут також розташована знаменита картинна галерея Уфіцці.

понте веккіо
© lifeglobe.net

16. Спочатку я хотів включити в цю добірку всі мости знаменитого архітектора Сантьяго Калатрави, так як кожне з його творінь можна сміливо назвати шедевром, але в цьому випадку тема розрослася б до величезного розміру. Якщо вибирати з усіх його мостів, то я виділив би Білий міст (Субисури) в Іспанії, побудований зі скла та сталі.

білий міст більбао
© lifeglobe.net

17. Видатним зразком іранської архітектури і однією з найбільш знаменитих визначних пам’яток Ірану є міст Кхаджу. Це найстаріший міст Сходу, такий самий культовий як і Понте Веккьо для Європи. Крім функції моста він також є дамбою і водопроводом, підводячи воду до садів міста Ісфахана.

Кхаджу
© lifeglobe.net

18. Завершити добірку хочу двома мостами з найромантичнішого міста у світі — Венеції. Найвідомішим венеціанським мостом є Bridge, найстаріший міст кохання, що спирається на 12 тисяч паль. Це одна з найпопулярніших архітектурних пам’яток Венеції.

rial'to
© lifeglobe.net

Міст Зітхань не менш популярний. Арочний міст у стилі бароко перекинутий через Палацовий канал ще в 17 столітті.

міст зітхань
© lifeglobe.net

За матеріалами lifeglobe.net

Сподобалось?

Народна філософія предків: мудрість

10 спільних рис батьків, які мають успішних дітей – погляд психологів