Думки на вагу золота… Ліні Костенко – 88 років

© klasnaocinka.com.ua

В період “шістдесятництва” вона була однією з найпомітніших особистостей в літературі. Однак недовго. Вже з 1963 року її книги не друкували, поезію не брали журнали та газети… Відправною точкою для цього стала доповідь секретаря ЦК КПУ з ідеології, який заявив: “Формалістичні викрутаси зі словом неминуче призводять до викривлення і затемнення ідейно-художнього змісту твору. А що справа саме така, свідчать деякі твори молодих поетів М.Вінграновського, І.Драча, Л.Костенко”.

Ліна Костенко попри цькування чітко виявляла власну позицію. Була однією з тих, хто підписав лист-протест проти арештів української інтелігенції. Була присутня на суді над М. Осадчим і М. Зваричевською. Під час суду над братами Горинями кинула їм квіти. Написала листи на захист В. Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті “Літературна Україна”. Після цього ім’я Ліни Костенко надовго було забутим і в пресі не згадувалось…

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Поезії та книги Ліни Костенко почали виходити друком лише з відходом режиму. До цього – існували на сторінках закордонної преси та самвидаву.

Вже в сучасній Україні поетеса стала почесним професором найкращих вищих навчальних закладів України. За роман “Маруся Чурай” та збірку “Неповторність” була удостоєна Шевченківської премії і загалом є лауреатом багатьох престижних літературних премій. А от від звання Героя України Ліна Костенко відмовилась, відповівши: “Політичної біжутерії не ношу!”. Такий вчинок став сенсаційним.

Ліні Костенко нині 88 років. Вона не дає інтерв’ю і останні роки не з’являється на публіці. Однак її ім’я – одне з тих, що відомі кожному українцеві. Пропонуємо добірку з думок, цитат та віршів дійсно легендарної української письменниці та поетеси…

За матеріалами kontent-ua.com