Алхіміки, нацисти та кохання по-європейськи – 5 книг про загадки і таємниці

Із цих книжок можна легко дізнатися про те, що вас давно цікавило, але ви не знали, як до цього підійти: магія у повсякденному житті, сила кохання, невідома історія, практики для внутрішньої сили. Автори підказують, як використовувати ці знання для розширення своїх творчих можливостей і особистісного зростання.

 

 

Андрій Зіменковський. “Алхімія без упереджень”.

Л.: Кварт, 2022

Ця книжка – спроба реабілітації алхімії через авторитетів науки і громадських діячів, які її розвивали. Крім того, у цьому цікавому і важливому дослідженні «Алхімія без упереджень» Андрія Зіменковського зроблена спроба розкрити філософсько-психологічну складову алхімії та таємних знань людства і шлях людини до цих знань. Крім, того чимало відповідей на питання, які стояли перед людством в контексті цієї таємної науки, отримали у книжці докладні відповіді. Наприклад, вперше перелічені витримки з біографій вчених, які серйозно займались алхімією. Так само вперше показано позитивний історичний зв’язок алхімії та релігії. Адже церква спочатку заборонила, але потім реабілітувала алхімію, тож єресі та відступу від Бога немає, якщо ми говоримо про ту частину алхімії, де працювали не шахраї. Навпаки – основні, справжні відкриття були під контролем, по суті, Церкви. Принаймні впродовж еволюції алхімії. Таким чином, унікальним досягненням автора є об’єднання фактів, які раніше не розглядались у такому комплексі (підбір фактів та гіпотез і артефактів), що, по суті, й сформувало основну концепцію книги, яка нагадує формат енциклопедичного видання. Кожен розділ є самодостатнім і книгу можна читати без дотримання послідовності змісту. Проте, у підсумку, так чи інакше, приходимо до очікуваних логічних висновків – філософія таємних знань реально існувала (чи існує) і має певну ціль – приховати себе від недостойних і дурнів і дати поштовх для вдосконалення посвяченим і достойним.

Володимир Єрмоленко. “Ерос і Психея. Кохання і культура в Європі”.

Л.: Видавництво Старого Лева, 2023

Ця книжка, а саме – «Ерос і Психея. Кохання і культура в Європі» Володимира Єрмоленка – читається як екзотичний екскурс на Острів Кохання. Іноді навіть з неочікуваними алюзіями. «У трубадурському фантазмі про «прекрасну доміну» ми можемо побачити спробу гуманізувати тодішню феодальну ієрархію: – зауважує автор, – якщо стосунки між людьми мали неодмінно бути ієрархічними (сюзерено-васальними), то принаймні краще коритися «прекрасній дамі», ніж злісному феодалові, з яким тебе звела доля – або ж на чиїй території ти мав нещастя народитися». Також у книжці ми зустрінемося з французькими, німецькими, італійськими, британськими, австрійськими, єврейськими та українськими текстами. Адже у цій темі все так тісно переплетено! «Цікаво, як крізь трубадурську практику і теорію кохання проникають, немов крізь чорний хід, давні рамки античної еротики», – підтверджує автор. Утім, навіть з огляду на те, що українські теми у книжці так само тісно зав’язані з європейськими, автор не лише намагається поглянути на українських авторок та авторів (Марко Вовчок, Леся Україн­ка, Володимир Винниченко, Юрій Косач) крізь загальноєвропейські теми, але й торкається європейських сюжетів (образ Мазепи в європейській літературі; творчість Захер-Мазоха), які безпосередньо зачіпають український ґрунт.

Амброзія Готорн. “Як стати (бездоганною) відьмою”.

К.: Книголав, 2023

Авторка цієї книжки – ворожка на картах Таро, астрологиня та цілителька, відрізняючись еклектичністю поглядів, засновує своє магічне мистецтво на зв’язку між природою та внутрішньою силою людини. Загалом «Як стати (бездоганною) відьмою» Амброзії Готорн – захопливий посібник із чаклунства. У ньому зібрано давні знання та різноманітні практики, які допоможуть дізнатися про особисту внутрішню силу і змінити життя на краще. «Вір у себе і намагайся зробити так, щоби в твоєму житті магії ставало більше, – закликає авторка. – Призвичаюйся до неї, висловлюй власні бажання, щоб змінити своє щодення так, як тобі хочеться. Ти на шляху до того, щоб привносити магію в різні аспекти свого життя й стати бездоганною…» Тож авторка переконана, що кожна (та й кожен) з нас може стати відьмою, чарівником свого життя! Бездоганно чи ні – зрештою, яке це має значення? Але найголовніше – мати бажання пізнати магію всередині й навколо себе та мати сміливість відкрити її чарівні й потужні властивості. Адже сьогодні бути відьмою означає інакше дивитися на світ, бачити силу природи та вміти гармонійно й правильно використовувати її з добрими намірами. «Одна з основних цілей магії полягає в тому, щоб об’єднати внутрішнє «я» із зовнішнім та накопичити енергію для єдиної мети, – нагадують нам. – Наше внутрішнє «я» складається з намірів емоції, почуттів та думок. А зовнішнє – це наше тіло й відчуття». Таким чином, це захоплива подорож усередину себе — занурення в глибини власної сили та унікальності. Можливість зрозуміти себе та, аналізуючи особистий досвід – обрати свій власний шлях. «Чаклунство полягає не в тому, щоб стати майстернішою в чаруванні або вивищитися над іншими, – підтверджує авторка, – а в тому, щоб бути чесною, щирою і вірною у ставленні до себе».

Еліягу Ґолдратт, Джефф Кокс. “Мета. Процес безперервного вдосконалення”.

К.: Наш Формат, 2023

«Генерувати проривні ідеї недостатньо, – вважають автори цієї книжки. – Більшим викликом є перевірити, чи справді така ідея може усунути всі небажані наслідки». Загалом «Мета. Процес безперервного вдосконалення» Еліягу Ґолдратта і Джеффа Кокса – розкриває таємницю про те, як вийти зі складної ситуації або вдосконалити вже діючу модель. Наприклад, в ситуації, коли у вас є рівно три місяці, щоб вивести свій бізнес із кризи, або ж ви втратите все. Саме такі кейси пропонує цей бізнес-роман, який став класикою менеджменту та допоміг трансформуватися сотням компаній по всьому світу. Книжка дозволить зрозуміти глобальні принципи, що застосовуються у виробництві, визначити та позбутися слабких місць будь-якого проекту і навіть перенести нові підходи у життя поза офісом. Автори не пропонують готові бізнес-поради, а подає захопливу історію про людей, які намагаються зрозуміти, що рухає їхнім світом, і як покращити цей процес. «Ця книжка розповідає про нові глобальні принципи у виробництві, – дізнаємося ми про головне у цій історії. – Вона про людей, які намагаються зрозуміти, що рухає їхнім світом і як покращити цей процес. Оскільки вони мислять логічно і постійно задумуються над своїми завданнями, то здатні відстежити причиново-наслідковий зв’язок між власними діями і їхніми результатами. У процесі вони висновують деякі основні принципи, які допоможуть зберегти своє виробництво і зробити його успішним».

Філіп Сендс. “Щурячий лаз. Кохання, брехня та справедливість на шляху втечі нацистського злочинця”.

Л.: Видавництво Старого Лева, 2023

У цьому захопливому трилері на основі реальних подій автор книжки пропонує унікальну розповідь про життя нацистського групенфюрера SS Отто Фрайгера фон Вехтера та його дружини Шарлотти. Досліджуючи приватний архів сімейних листів і щоденників, у своєму романі «Щурячий лаз. Кохання, брехня та справедливість на шляху втечі нацистського злочинця» Філіп Сендс розкриває правдиве історичне тло про життя до і під час війни, про втечу в Альпи, переховування в Римі, а також про часи Холодної війни. «У полі «професія» значилося «письменник», і це не було цілковитою брехнею, – дізнаємося ми подробиці цієї історії. – Отто Вехтер писав листи своїй дружині та вів щоденник. Щоправда, записів у тому щоденнику було небагато. Як я дізнався, нотатки Отто робив особливими стенографічними та закодованими знаками, які складно розшифрувати. Він також писав вірші та, аби якось абстрагуватися, згаяти час, сценарій для фільму й маніфест щодо майбутнього Німеччини». Насправді минає багато часу перед тим, як відкриються нові таємниці, що переслідують молодшого сина Вехтера, адже він продовжує вірити, що його батько був хорошою людиною. Що ж насправді трапилося з Отто Вехтером, коли він очікував на переправу до Аргентини через «щурячий лаз», заручившись підтримкою ватиканського єпископа? І що криється за раптовою та несподіваною смертю Вехтера?