Ангели і демони – 5 романів в жанрі фентезі

Герої цих романів дізнаються про власне призначення, мандрують у паралельному світі та змагають з чаклунами, відьмами і бойовими роботами. Але хоч в якому форматі нам пропонували це чтиво – історичне фентезі, містичний трилер чи магічний детектив – закони жанри при цьому збережені, а задоволення від тексту гарантоване.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

 

1. Андре Нортон. “Чаклунський світ”

Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

Історія прибульця з нашого сьогодення до магічного світу – це карколомні пригоди, психологічна напруга, розгадки безлічі таємниць і ще чимало чого, загадкового і містичного, що чекає на головного героя. За сюжетом, відставний полковник розвідки Саймон Трегарт, рятуючись від переслідувачів, зустрічає незнайомця, який пропонує йому допомогу. Недовго думаючи, Трегарт погоджується, але потрапляє в чарівний чаклунський світ, паралельний нашому. Загалом це загадкове місце – магічна земля, куди можна потрапити тільки крізь ворота-портали, створені стародавньою расою, яка колись там мешкала. Так само чаклунський світ – це місце, де правлять жінки, що володіють надприродними здібностями. Тож тепер нашому мандрівнику в часі та просторі доведеться освоїтися на землях своєї нової батьківщини. Карколомні пригоди, звісно, не забаряться, оскільки життя в цьому чаклунському світі виявилося складним і сповненим інтриг та небезпек.

 

 

2. Ніл Ґейман. “Небудь-де”

К.: КМ-Букс, 2017

Автор цієї англійської фантасмагорії не написав би цієї книжки, якби не працював свого часу з великим Террі Пратчеттом. Містифікатором і містиком, чарівником і чародійником – всі ці жанрові категорії насправді різні, і в книжці його протеже вони відображені у відповідних відгалуженнях сюжету. Спочатку це містичний трилер, в якому за незнайомкою женуться найманні вбивці, а головний герой роману їй допомагає. Далі починається типове міське фентезі,  в якому живуть таємничі дівчата, що вміють відчиняти будь-які двері, наречені, що втекли з-під вінця, а також занепалі янголи. І вже зовсім наостанок оповідь набуває сюжетного шарму в стилі роману-нуар, коли герой потрапляє в Нижній Лондон – чарівну мережу «паралельних» нашій реальності вуличок, закапелків, каналізації та мансард. Ключі, які губляться протягом сюжету, мають неабияку цінність – вони відмикають двері до раю, а будь-які пристрасті ворогів – Божа кара за помсту білому («верхньому») світові. І ясно, що офісне життя, до якого врешті-решт повертається наш герой, видається йому сірою нудьгою, від якої можна (і треба) втекти назад – у «паралельне» життя мегаполісу.

3. Виктор Хорунжий. “Звездные ангелы”

Новый мир. – К.: Саммит-книга, 2018

Визначити жанр цього захопливого роману можна, як «героїчне фентезі», хоч на самому початку нічого, як-то кажуть, не віщувало нічого подібного. Дві юні сестри-студентки мешкали в затишному містечку з батьком, мали приховані здібності, аж раптом натрапили на стародавню Книгу, яка відкрила їм шлях в іншу реальність. Далі, звісно, настали важкі часи, потреба визначатися з власним призначенням і тим, як це – бути ангелом, але, крім того, у романі нас чекає ще чимало несподіваних відкриттів. Наприклад, існування міжзоряних порталів, таємниця єгипетських пірамід, але головне – віра у власні сили і магію кохання. Утім, для цього доведеться як слід позмагатися. «– Мирза, – вдруг обернулась к сфинксу Кэти, – как ты считаешь, у нас есть шанс на победу? Желтые глаза внимательно смотрели на дочь Мэти. – Шансов нет только у тех, кто ничего не делает, – ответила мудрая кошка. – У Нэру тысячи единиц боевой техники, орды анубисов и сотни воинов. Хуже того: ангелы, которые верят инфобоксам и считают, что все идет как надо, тоже играют ей на руку, ведь они ни во что не вмешиваются… А на стороне императора Мэти – только жалкая горстка тех, кто понимает, как обстоят дела на самом деле, и готовы бороться за свою свободу. Они – фантазеры, если думают, что могут победить. И я буду такой же, сказав, что им удастся одолеть противника… Но именно такие и движут мирами! Поэтому я отвечу: да, у вас есть шанс на победу! Особенно если ты перестанешь задавать свои глупые вопросы…»

4. Улісс Мур. “Двері у міжчасся”

Х.: АССА, 2018

Магічні знаки з’являються вже на початку цієї книги, коли в старому маєтку оселяється родина з двома дітьми – саме на таких умовах заповідав продати дім його колишній власник. Друга загадка – це таємничий щоденник, знайдений на віллі, який написаний мовою, яку годі розшифрувати. По-третє – двері, подряпані невідомою істотою, які ведуть невідомо куди, і старий слуга дуже сподівається, що нові господарі так і не дізнаються, куди саме. Утім, розгадати всі таємниці нового житла беруться саме вони – два 11-річні близнюки, на яких сподівався колишній господар. Лише за один день, поки батьків не було вдома, вони встигають організувати пошуки привиду, розшифрувати закодовані послання та відчинити загадкові двері, за якими на них чекають неймовірні пригоди. «Сьогодні Джейсон почув щось особливе: квапливі кроки на верхньому поверсі. Він нашорошив вуха: і от знову – ті ж самі звуки! Від хвилювання хлопець стиснув губи. – Отже, ти нагорі… – промурмотів він невідомому супротивнику, немовби вони кинули виклик один одному».

 

Богдан Коломійчук. “Король болю”

Х.: Фоліо, 2017

Сюжет цього роману залишається химерною середньовічною історією, аж поки сили зла не викличуть на поєдинок одного з героїв. В якого з’явиться  мета, що проведе його крізь всю карколомну оповідь – згідно з волею короля Сігізмунда ІІ Августа знайти і врятувати від загибелі королівську дитину-байстря. Загалом історія лицаря-найманця-коханця за часу, коли Галичина була під владою Речі Посполитої, не вкладається в сюжетні кліше того, що ми звикли читати про цю романтичну епоху. Наразі маємо дружбу двох одинаків – того самого дженджуристого вояка та його приятеля мага-алхіміка, натомість у більшості оповідок всі пекельні кола своїх пригод герої проходять самотужки. І це не дивно, адже здолати таку силу, якою в романі виступає король середньовічного світу, легендарний король болю, звичайні людині без підтримки окультних сил, але головне – доброго друга – просто неможливо. Навіть якщо довкола звичний світ чортів, демонів, мавок і лісовиків, іншого ти ніколи не знав, і людські стосунки з цим світом означають не ворожнечу, а співіснування на рівних.

Автор: Ігор Бондар-Терещенко