in ,

Добірка найцікавіших новинок художньої літератури українською мовою

Українські видавництва продовжують тішити читачів якісними перекладами творів відомих зарубіжних авторів. Тож Тутка вирішив поділитись з вами найцікавішими новинками художньої літератури, які можна читати українською. В сьогоднішній добірці на вас чекають фантастичні світи, незвичайні історії кохання, антиутопії та багато іншого.

Колсон Вайтхед “Підземна залізниця”

За часів рабовласництва в Сполучених Штатах Америки існували підземні лабіринти. Саме завдяки ним люди, які працювали на плантаціях та шукали кращої долі, могли втекти до північних штатів та Канади.

Головна героїня твору, рабиня Кора, більше не може гнути спину на бавовняній плантації в Джорджії. Тому, дізнавшись про підземну залізницю, готова ризикнути, щоб втекти з цього пекла. Однак жінка не знає, що попереду на неї чекає ще гірший кошмар.

Книга “Підземна залізниця” Колсона Вайтхеда не лише про сильну жінку та її важкий шлях, вона про боротьбу людей за свободу та гідне життя. Ця реалістична історія покаже читачу важливі етапи становлення США як держави.

Це найкраща художня книга 2016 року Amazon, а також переможець The National Book Award та Міжнародної Букерівської премії 2017 року.

В’єн Тан Нґуєн “Симпатик”

В 1975 році, після падіння Сайгона, капітан в’єтнамської армії разом з іншими співвітчизниками перебирається в США. В Лос-Анджелесі він планує розпочати нове життя. Але для нього не все так просто, адже герой — шпигун, і йому доводиться вести подвійне життя.

Таке роздвоєння знайоме йому ще з дитинства: його мати — в’єтнамка, а батько — француз; хоча він — європеєць, та вчився у Каліфорнії, і скільки себе пам’ятає — завжди був шпигуном.

Але на чиєму боці капітан? І що робити із духовною війною? Коли життя наповнене не лише любов’ю та дружбою, але й зрадою, зробити правильний вибір буває дуже складно.

Книга “Симпатик” В’єн Тан Нґуєн отримала 8 премій (серед них – “Пулітцерівська премія, “Ендрю Карнегі та “Едгар”), та є книжкою року за версіями The New York Times і Wall Street Journal.

Френк Герберт “Дюна”

Найціннішою і найрідкіснішою речовиною у фантастичному всесвіті є прянощі або меланж. З її допомогою можна не лише продовжити життя, але й подорожувати між зорями. Але є меланж лише на одній планеті — пустельному Арракісі.

Після позбавлення влади, клан Харконненів вбиває нового правителя герцога Лето Атріда. Через це його син Пол втікає в пустелю разом із наложнцею.

Щоб повернути владу в свої руки, юнак має викликати довіру у фримерів — корінних жителів цієї непривітної планети, і з ними піти у нерівний бій.
Книга “Дюна” здобула премію Ґ’юґо та Неб’юла в категорії “Найкращий роман”, а пермію SFinks як “Книга року”, в рейтингах зуміла обігнати навіть “Володаря перснів”.

Стівен Кінг “Протистояння. Том 1”

Однією із найвідоміших та найкращих книжок Стівена Кінга вважається “Протистояння”. Це постапокаліптичний роман, події в якому відбуваються в 1990 році. В одній з секретних лабораторій Міноборони США створено дуже небезпечний вірус, який мав діяти як біологічна зброя. От тільки він вирвався на свободу, і вбив усіх співробітників лабораторії. Вижити вдалось лиш Чарльзу Дю Кемпіону. Він намагається врятувати себе і свою сім’ю, але навіть не здогадується, що теж заражений, та інфікує усіх, з ким контактує.

Армія США намагається ізолювати заражену зону, не побоюючись вбивати звичайних людей, однак кордони поширення штаму небезпечного грипу збільшуються, і ситуація виходить з-під контролю влади.
Людству загрожує зникнення, виживе лише кожен 6 житель планета. Але багато хто з вцілілих через смерть близьких теж не хоче більше жити..

В романі “Протистояння” автор показує розпад суспільства, насильство, безпомічність влади; новий світ, в якому кожен, хто хоче вижити, має думати сам за себе.

Філіп К. Дік “Людина у високому замку”

Чи задумувались ви коли-небудь над тим, як би виглядав світ, якби Друга світова війна закінчилась по-іншому? Якщо ні, тоді один із найвідоміших наукових фантастів, американський письменник Філіп Дік проведе вам екскурсією таким альтернативним світом.

Отож, пройшло 15 років після закінчення війни: Африка страждає від експериментів і майже стерта з лиця землі, Каліфорнія знаходиться під контролем Японії, як і все західне узбережжя США, нацисти господарюють в Нью-Йорку, а СРСР окупований ще в 1941 році.

Саме тоді актуальною стає книга письменник Готорна Абендеса, відомого також як “Людина у високому замку”, “І обважніє коник”. На її сторінках він описує світ, в якому країни Осі зазнали поразки в Другій світовій війні, даючи надію мільйонам зневірених людей.

За роман “Людина у високому замку” Філіп Дік отримав у 1963 році найвищу нагороду у світі наукової фантастики — Премію Г’юго.

Лоурен Олівер “Поки я не впала”

Комусь здавалось, що життя сімнадцятирічної Саманти Кінгстон ідеальне. Вона красива, зустрічається з найпопулярнішим в школі хлопцем, і її абсолютно не турбує те, що може статися завтра, адже все буде як завжди класно. От тільки Саманта навіть уявити собі не могла, що п’ятниця 12 лютого стане останнім її днем.. Хоча ні, не останнім… Псля аварії, в якій дівчина загинула, вона знову прокидається наступного ранку. І проживає цей день заново. І так 7 раз…

Щось тримає Саманту на землі, і лиш зрозумівши та переосмисливши вартість того, що вона от-от втратить, героїня розв’яже цю часову петлю.

Кент Гаруф “Наші душі вночі”

Головна героїня роману “Наші душі вночі” вдома Едді Мур запропонувала своєму сусіду Луї Востерс, дружина якого давно померла, проводити з нею ночі. Вони обоє давно вже немолоді, однак з почуттям самотності так і не навчились жити. Чоловік прийняв пропозицію, але таке рішення героїв викликало осуд зі сторони інших — як їхніх дітей, так і сусідів.

Ця книга американця Кента Гаруфа вийшла друком через рік після його смерті — в 2015 році. Різні видання визнавали її “Найкращою книгою року”.

Джеймс Джойс “Дублінці”

Збірка новел “Дублінці” —  перший зрілий твір Джеймса Джойса. В ньому він показує “параліч” Ірландії, і Дубліна, зокрема, у різних сферах, пороки суспільства, неспроможність людей на справжні почуття. Але це стосується також і всього світу. Джойс казав: “Я завжди пишу про Дублін, бо якщо я можу осягнути суть Дубліна, я можу осягнути і суть всіх народів на землі”.

На сторінках цієї збірки він осуджує негативний вплив міста на людську індивідуальність і демонструє своє несприйняття цивілізації як такої.

Джон Максвелл Кутзее “Безчестя”

Події в книзі розгортаються в південноафриканському суспільстві після апартеїду. В центрі сюжету — 52-річний професор Девід Лур’є. Він уже двічі розлучений, однак від стосунків з прекрасною половиною ніколи не відмовляється, тим паче — від молоденьких студенток.

Однак останнє його захоплення, Мелані Ісаак, призводить до неприємних наслідків. Його виганяють з роботи, він уникає своїх друзів, і переїжджає жити в село до доньки. Але Девід навіть не уявити собі не міг, що на нього там чекатиме.

Джордж Орвелл “Данина Каталонії”

“Данина Каталонії”  — це спогади самого Орвелла про його участь у громадянській війні в Іспанії 1936-1939 років. Він, як і багато інших свідомих людей, приєднався до боротьби проти генерал Франко. Однак прибувши в Іспанію Джордж Орвелл побачив не ту картинку, яку змальовувала пропагандистська преса. Він побачив, як Радянський Союз, який нібито підтримував республіканські демократичні сили, обплутує весь світ лицемірством і брехнею, борючись за владу.

Орвелл багато роздумує над подіями, які відбуваються, і розуміє, що якою б благородною ціллю не виправдовували війну, вона все одно залишається війною, поруч з якою іде голод, каліцтва і смерть..

Даніела Стіл “Чари”

Ви, мабуть, чули про те, що Париж — це місто, у якого особливі чари. Тож історія Даніели Стіл, наповнена романтикою та пристрастю, відбуватиметься саме там.

Раз на рік в місті Світла проводиться вишуканий бал — біла вечеря, і ця подія стала переломним моментом для трьох запрошених пар.

Вдова Шанталь була впевнена, що більше ніхто не зможе розтопити її серце. Однак знайшовся юнак, якого вона полюбила. Жан-Філіп повинен покинути свою дружину, і на рік переїхати працювати в Китай. В момент його відсутності до Валері залицяється інший чоловік. Ґреґорі покинув дружину заради коханки, і в результаті залишився один з новонародженою дитиною..

Для кожного з героїв починається новий етап в житті, і чим він буде наповнений, дізнаєтесь, прочитавши роман “Чари”.

Тод Штрассер “Хвиля”

В одній із шкіл США на уроці історії вчитель Бен Росс розповідає учням про жахіття Другої світової війни. Старшокласники не можуть зрозуміти, чому звичайні люди пішли за Гітлером, і допустили такій великій кількості вбивств.

Росс пропонує учням “розіграти” нацистські лозунги так, як це, наприклад, роблять на уроках літератури. В підлітків непогано виходить: самоорганізація учнів значно покращилась, вони навіть зуміли привести до перемоги спортивну команду. Але з часом ситуація виходить з-під контролю, адже учні і справді стали міцною основою для зародження тоталітаризму.

Джеймс Джойс “Портрет митця замолоду”

“Портрет митця замолоду” — один із найкращих романів Джеймса Джойса, який вважається частково автобіографічним.

Юнак Стівен Дедала намагається відшукати себе та пізнати світ. На сторінках описується його конфлікт з близькими, школою та батьківщиною, а рятівним стає захоплення мистецтвом, завдяки якому кожен митець може стати самим собою.

Кен Фолетт “Вушко голки”

Події на сторінках книги “Вушко голки” британського письменника Кена Фолета перенесуть читача в Англію періоду другої світової війни, а точніше — в 1944 рік. Перед німецьким шпигуном голкою стоїть чітке завдання — дізнатися, чи справді Англія готова до нанесення удару по гітлерівській Німеччині. У свою чергу, британська контррозвідка намагається впіймати нещадного шпигуна.

Гостросюжетний детективний роман “Вушко голки” приніс автору світову славу, а також — премію Едґара По за найкращий роман.

Джинні Раян “Нерв”

Інколи підлітки готові на все, лиш би досягнути бажаного, а коли йдеться про гроші — дехто погоджується на божевільні вчинки. Однак хіба якась онлайн-гра може бути дуже небезпечною? Відповідь — так, і це в одну мить зрозуміла головна героїня молодіжного трилера “Нерв” Ві. Але було вже занадто пізно..

Дівчина хоче знайти гроші на навчання, тому погоджується взяти участь в реаліті-шоу, яке транслюється в прямому ефірі. Глядачі придумують різноманітні завдання, а гравці — виконують їх, отримуючи за це нагороду, і чим небезпечніше завдання — тим більша нагорода. Однак настає момент, коли весела забава переростає в небезпечну для життя, і просто вийти з неї Ві не вдасться.

Фото заголовку yakaboo.ua
За матеріалами mizky.com

Сподобалось?

12 неcкладних життєвих звичок, які збережуть ваші гроші

10 звичок, що передчасно старять людину