Проект щастя – 5 книг про те, як керувати своїм життям

Рецепти щастя за всі часи хвилювали людство, тож не дивно, що автори цих книжок по-своєму намагаються знайти свій власний шлях до гармонії зі світом і собою. При цьому кожен пропонує власну модель керування щастям – від опанування позитивним мисленням і отриманням насолоди до медитації та здійснення бізнес-мрій.

 

 

1. Лоретта Граціано Брюнінг. Керуй гормонами щастя.

Х.: Фабула, 2019

Ця книжка з підзаголовком про те, як хімічний коктейль у мозку допомагає змінити негативне мислення насправді чудове вирішення всіх проблем. Принаймні на побутовому рівні результат гарантований, а вже успіх в особистому житті поготів. Адже саме на прикладі стосунків у щоденному житті можна зрозуміти, як працюють великі соціальні моделі з механізмами комунікацій включно. Наприклад, чому наш мозок підтримує негативне мислення, або як воно пов’язане з цинізмом, який позитив від позбавлення загрози. У будь-якому випадку авторка закликає до того, щоб кинути звинувачувати у всіх своїх проблемах і негараздах близьке оточення чи суспільство взагалі. Досить страждати через вселенську несправедливість! Виявляється, наше життя майже цілковито залежить від нас самих і можна навчитися сприймати навколишній світ позитивно.

 

 

 

2. Тимо Айраксинен. Щастя.

Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр, 2019

За всі часи людина прагла щастя, натомість у цій книжці фінського філософа нас переконують, що це заняття – не найголовніше. По-перше, якщо всі шукатимуть за цією ефемерною матерією, не знаючи, з чого саме вона складається, то хто тоді смажитиме картоплю і варитиме борщ? Саме такі провокаційні питання ставлять у цьому незвичайному дослідженні. По-друге, що саме вважати за щастя у нинішньому суспільстві, де прості радощі давно вже не грають ролі, натомість алкоголь, наркотик і сексуальні втіхи на зразок мазохізму, як вважає філософ, для багатьох вже стали нормою «задоволень» у житті? Таким чином, зіткнення моральних чеснот і соціальної поведінки індивіда дає несподівані результати, перед якими розгублено розводять руками соціологи, а вже автор книжки докладно розповідає, як і чому це сталося, і який існує вихід. І якщо вже «насолодою» замінювати «щастя», то чому солодуни у цьому житті не завжди бувають щасливі, а доброчесні люди так само нерідко стають нещасними?

 

 

3. Павло Денищук. Жіночі груди: пристрасть та біль.

К.: Саміт-Книга, 2019

Ця книжка – фахова відповідь на одне з найбільш розповсюджених «про вокативних» питань сучасності, а саме – про «розмір» і «призначення» у відповідній темі, яка зазичай «не розкрита». Насправді це унікальне видання про делікатний предмет розмови, яке має для українського та міжнародного ринку величезне значення. У «жанровому» сенсі це не лише праця визнаного у всьому світі пластичного хірурга, який присвятив свою книжку жінкам, але й докладна історія питання. Медицина та езотерика, мода і культура, психологія та родинне життя – саме у цьому контексті розглянута тема жіночих грудей, які за всі часи збуджували пристрасть, натомість для жінок були найвразливішим органом, і то не лише в сексуальному сенсі. Отже, як зберегти молодість, красу, пружність та здоров’я грудей, як доглядати за грудьми в домашніх умовах, чи існують вітаміни для краси та молодості грудей – ці та інші поради (а також відповіді на питання, як характер жінки пов’язаний з формою грудей, або як лише дотиками до сосків чоловік може довести жінку до найвищої точки насолоди) можна знайти у цій першій в Україні енциклопедії про жіночі груди. Методичні, практичні та теоретичні розділи на зразок «Жіночих грудей у традиційних уявленнях українців» Ірини Ігнатенко у цій незвичайній книжці «проілюстровані» оповіданнями українських авторів, серед яких Олександр Козинець («Галерея одкровень»), Ілона Скала («Сиськи»), Євгенка Чугуй («Тонка межа»), Анастасія Нікуліна («Справжня»), Олена Скачко («Пятый размер»), Олена та Юлія Чернінькі («Розмір має значення»), Оксана Щирба («Її небо, що стало нашим»), Олена Карпенко («Кров з молоком»), Ірина Говоруха («Укусы пчел»), Ірина Клекіт («Недожінка»).

 

4. Ґретхен Рубін. Проект Щастя.

Л.: Видавництво Старого Лева, 2019

Одного разу, коли надворі дощило, а в шибках автобусних вікон відбивалося похмуре осіннє місто, авторка цієї незвичайної книжки замислилася над сенсом свого життя. «Чого я хочу?» – спитала вона в себе, і зрозуміла, що бажання бути щасливою у неї на першому місці. Але для здійснення цього бажання замало лише замислитися над ним на мить! І тому розробці ідеї, що отримала назву Проект Щастя було присвячено цілий рік – в надії, що він змінить її життя. І відтоді розпочалося наближення до мрії – поволі, маленькими кроками, щодня працюючи над собою. Саме так, на думку авторки, можна здобути впевненість у собі, визнання людей і, зрештою, омріяне щастя. Таким чином, увібравши в себе мудрість століть, а також щоденні практичні поради, цей проект вкотре доводить, що маленькі життєві зміни можуть приводять до великих звершень. Треба лише визначитися із тим, що записати до свого проекту, що відчути себе справді щасливим.

 

 

 

5. Далай-Лама, Десмонд Туту, Дуґлас Абрамс. Книга радості. Вічне щастя в мінливому світі.

Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019

У цій книжці від двох видатних осіб даються відповіді на питання: як впоратися з гнівом, люттю, горем, відчаєм, зневірою. Світові духовні лідери, лауреати Нобелівської премії миру, Далай-лама і Десмонд Туту діляться секретами, що допоможуть поглянути на себе і власне життя по-новому. Автори навчать, як досягти духовної гармонії, розкажуть про причини виникнення негативних емоцій і про те, як давати їм раду. Радість закладено в кожному з нас, це почуття не залежить від соціального статусу, матеріального добробуту, сім’ї чи кар’єри. «Стань щасливішим уже сьогодні!» – це головне гасло філософії, яку сповідують автори цієї незвичайної книжки.

 

 

 

 

Автор: Ігор Бондар-Терещенко