10 несподіваних речей, які буде цікаво дізнатися кожному кавоману

Якщо ви кожен ранок зустрічаєте з чашкою кави, то ви один з мільярдів кавоманів нашої планети. Щодня в світі споживається понад 2,25 млрд чашок і це зайвий раз підтверджує любов до неї. А чи багато ви знаєте про неї?

Сьогодні Тутка ділиться з вами цікавими фактами про один з найпопулярніших напоїв нашого часу.

1. Міцної кави не буває

Виявляється, що такої характеристики, як «міцність кави» не існує. Міцність, по суті, взагалі неможливо оцінити об’єктивно. При різних дегустаціях смак кави оцінюють по безлічі різних параметрів.

2. Правильний час для кави

Якщо ви п’єте каву для того, щоб підбадьоритися, то потрібно вибрати правильний час. Вибрати його можна за рівнем кортизолу в організмі. У більшості людей високий рівень між 8 та 9 ранку, наступний стрибок — в 12-13 годині і останній — у 17:30-18:30. Вибрати час краще всього після того, як ваш природний рівень бадьорості знижується. Після останнього стрибка каву краще не пити, якщо хочете спокійно заснути вночі.

3. Взаємодія з ліками

Міжнародні дослідники з німецькими вченими з’ясували, що поєднання анальгетиків з кофеїном значно посилює їх дію. Вони порівняли ефект комбінації парацетамолу і аспірину з кофеїном і простого поєднання парацетамолу і аспірину, а також якщо давали тільки парацетамол, тільки аспірин, кофеїн або плацебо.

4. Тривалість дії

Якщо ви вип’єте чашку кави о 9 ранку, то до 13:00 у вашому організмі ще залишиться близько 100 мг кави. Але якщо ви вип’єте її після 15:00, то вона може працювати до самого вечора і цілком може перешкодити вам заснути.

5. Мелена кава «живе» близько 15 хвилин

Якщо ви змололи каву, то не залишайте її на потім, а намагайтеся вжити протягом 15 хвилин, так як саме стільки вона «живе». По закінченні цього часу вона втрачає неповторний запах, стає не такою смачною, більше того, після цього вже не можна розрізнити різні сорти кави за ароматом.

6. Отримання кави

Для отримання 1 кг кави потрібно зібрати плоди приблизно з 2 дерев. Кавове дерево росте близько 3 роки, перш ніж починає давати врожай.

7. Клапан на пачці

Натиснувши на клапан, можна перевірити аромат кави і відрізнити свіжий продукт від вже непридатного, але це його не основна функція. Наявність клапана говорить про те, що каву упакували відразу після обсмажування і перемелення. Кілограм кави виділяє велику кількість вуглекислого газу після обсмажування, і якщо в пачці не буде клапана, то вона просто-напросто вибухне.

8. Кава впливає на результати при заняттях спортом

Кофеїн підвищує рівень адреналіну в організмі і звільняє жирні кислоти з жирової тканини, що призводить до кращих результатів у тих, хто вживає каву до тренування.

9. Каву спочатку їли

Оскільки кава  з фруктів, зовсім не дивує те, що вживати її як напій стали далеко не відразу. Народи Африки раніше змішували жир тварин з подрібненими кавовими ягодами, щоб зробити подобу пасти, скочували її в кульку і їли, щоб насититися енергією.

10. Приготування кави

Багато хто думає, що чим сильніший аромат і темніший колір кави, тим більше в ній кофеїну. Але обсмажування зовсім не впливає на кількість кофеїну: і в сильній, і в слабкій рівень залишається практично однаковим. При обсмаженні із зерна випаровується волога і воно стає більше, утворюється кафеоль, який і відповідає за аромат кави.

За матеріалами