10 способів вибрати в магазині свіжі та корисні продукти, а не їх дешеві замінники

Магазинів зараз — на кожному кроці, вибір продуктів гігантський, але іноді від цього не стає легше. То прострочений продукт, то недозрілі або несмачні фрукти та овочі. Але всього цього, звісно, ​​можна уникнути, якщо знати певні хитрощі.

Ми в Тутка цінуємо своє здоров’я і гроші, тому дізналися кілька хитрощів, які допоможуть купити свіжу та максимально корисну їжу, і ділимося ними з вами.

Оливки

При виборі оливок краще обрати плоди з камінцями. Тому що після їх видалення оливки перекладають у розсіл, який проникає всередину та може зробити плоди схожими на кашу. До того ж увібравшись у них, він перебиває справжній смак оливок.

Лососеві

Парадокс, але у свіжої риби має бути не сильно виражений рибний запах. Якщо ж ви відчуваєте протилежне, то вона, найімовірніше, несвіжа.

Ще одна ознака – це колір. Лососеві, вирощені на фермі, зазвичай світло-рожевого кольору, а дикі – темніших відтінків. Якщо на поверхні м’яса є сірі або коричневі плями, це теж свідчить про те, що риба зберігається дуже довго.

Фініки

Свіжі фініки можуть бути зморщені, але не сильно, також вони не мають бути занадто жорсткими. Найкраще, коли сухофрукти м’ясисті та мають злегка глянсову шкірку. На них не мало б бути кристалів цукру і білих плям, тому що їх наявність свідчить про псування, що вже почалося.

Часник

Якщо продавець заявляє, що часник свіжий, то це можна визначити не за сильним, а ледь відчутним запахом. Якщо ж аромат б’є в ніс, то, правдоподібно, овоч старий або зберігався неправильно. А, можливо, в ньому вже навіть почалися процеси гниття.

Буряк

Купуючи буряк, краще вибирайте коренеплоди із зеленню: по ньому легко визначити, що овоч точно свіжий. Але знайти такий не завжди виходить, тому варто звернути увагу на його розмір та корінь. Краще вибирати невеликий буряк з не сильно волохатим хвостиком, тому що інакше ви ризикуєте отримати жорсткий і несолодкий плід.

Перепелині яйця

При виборі перепелиних яєць насамперед радимо ретельно перевірити та оглянути стан шкаралупи: на ній не має бути пошкоджень. Варто пам’ятати про термін зберігання: до 30 днів при кімнатній температурі та до 60 — в холодильнику. Якщо немає дати, можна визначити свіжість яєць за вагою. Свіже важитиме 10-12 г. Якщо вага набагато менша, це означає, що перепелині яйця (як і будь-які інші види яєць) вже почали всихати, краще вибрати інші.

Авокадо

Будь-які яскраво виражені плями, що відрізняються від основного кольору, свідчать про те, що з плодом щось не так. Краще уникати авокадо з темними цятками на шкірці — це ознака початку процесу гниття. Також можна натиснути на ділянку поруч із плодоніжкою: якщо вона продавилася, то, швидше за все, плід перезрів.

Квашена капуста

Багато людей любить квашену капусту не лише за смак, але ще й за те, що в ній містяться пробіотики, які сприятливо діють на організм. Але не вся вона однаково корисна. Найкраща та, якій понад 3 тижні. І в ній не мусить бути оцет, тому що він вбиває більшу частину молочнокислих бактерій.

Гранат

Іноді вибір граната затьмарюється тим, що всередині він виявляється блідим та несолодким. Щоб такого не сталося, ось на що варто звернути увагу: за формою плід повинен бути не ідеально круглим, а неправильним, а ще ознаками зрілості є гладкість і пружність шкірки.

Лимони

Насамперед гарний лимон можна визначити за його вагою та товщиною шкірки. На вигляд плід може здаватися невеликим, але повинен бути важким. Перевагами є також тонка шкірка та ямка плодоніжки з лініями від неї. Вони свідчать, що у лимоні високий вміст мінералів.

А у вас є свої хитрощі, як вибирати в магазині найсмачніші та найсвіжіші продукти?