13 пар продуктів, які хоч раз плутав кожен, але не ви

Маленьких казусів, породжених плутаниною, не варто соромитися. В аеропорту Зальцбурга є спеціальне оголошення для тих, хто прилетів до Австрії замість Австралії. У порівнянні з цим переплутати продукти, майже однакові на вигляд або схожі за назвою, вже не здається таким ганебним.

Ми в Тутка, бувало й таке, плутали не тільки продукти з нашої добірки, але навіть сіль із цукром. Тому вирішили раз і назавжди розставити крапки над «і» та з’ясувати, як більше не замовляти у ресторані та не приносити з магазину не те, що хотілося. А в бонусі причаївся дуже підступний продукт, який так і намагається заплутати нас.

1. Лобстер та лангуст

Обидві ці морські тварини належать до одного виду ракоподібних. А в готовому та приправленому вигляді вони виходять дуже схожими на смак. Відрізнити їх один від одного можна за клешнями. Лобстери — горді володарі великих жорстких клешнів, схожих на лещата, а ось лангустам дісталися однакові тоненькі ніжки.

2. Полуниця та суниця

Колись ці ягоди відрізняли одна від одної просто: суниця дика та росте у лісі, а полуниця садова. Але зараз майже у кожного городника на ділянці красується декілька кущиків суниці, яку вони й самі часто плутають із полуницею.

Основна різниця між цими ягодами криється в тому, що лісова суниця може рости без втручання людини, плоди мають сильніший та солодший смак, але в зірваному вигляді зберігаються недовго. Полуницею називають в основному селекційні сорти суниці, які потребують догляду. Її ягоди більші та менш солодкі, зате зберігаються довше.

3. Ваніль, ванілін та ванільний цукор

Різницю між цими продуктами вловити досить легко. Ваніль — натуральна приправа, яку отримують зі стручків ванільної рослини. Ванілін — її штучний замінник, що імітує смак та запах. А ванільний цукор — це підсолоджувач із наповнювачем з натуральної ванілі або ваніліну.

4. Кріп та фенхель

Кріп і фенхель схожі на вигляд і за структурою листя, але мають зовсім різні смак і аромат. Запах фенхелю швидше схожий на солодку, а кріп має власний аромат, який ні з чим не порівняється. До того ж кріп вирощують як зелень. А фенхель цінується не лише за листя, а й за коріння.

5. Кориця та касія

І традиційна для нас кориця, і її різновид касія — приправи зі схожим смаком, які отримують з кори різних сортів корицевих дерев. Плутанина виникає через те, що, наприклад, у Штатах саме касія продається під виглядом кориці та користується найбільшою популярністю. Вона дешевша у виробництві та має більш виражений аромат кориці, але при цьому у неї немає тих тонких ноток запаху, якими наділена кориця.

6. Помело та світі

Обидва фрукти належать до родини цитрусових і схожі на вигляд, тому їх часто плутають. Помело — жовтий плід із кислинкою і навіть гіркуватістю, схожий на смак на грейпфрут, але не настільки кислий. Світі — плід селекції помело й білого грейпфрута, який вирощують заради солодшого смаку, як і виходить з назви (вона утворена від англійської sweet — “солодкий”).

7. Барбарис та ягоди годжі

Ці ягоди схожі, мабуть, лише зовні. Насправді годжі — родини пасльонових, тому вони ближчі до картоплі, ніж до барбарису. Та й на смак вони різняться. Барбарис дає більше кислинки, годжі солодші й мають волокнисту структуру, схожу на сушене яблуко.

8. Кіноа та кускус

Зовнішньо відрізнити кіноа від кускусу дійсно важкувато — обидві крупи мають дрібні гранули жовтуватого кольору. Але насправді це два абсолютно різні продукти. Кіноа — натуральне насіння дерева з тої ж родини, що і шпинат з буряком. Вона не містить глютену та багате на білок й клітковину.

Гранули кускусу одержують із переробленої пшениці з додаванням манки. Тобто, на деревах він не росте, а ще не підходить для безглютенової дієти.

9. Устриця та мідія

І устриці, і мідії — це молюски, які високо цінуються любителями морепродуктів. Устриці зазвичай більші та мають твердіші раковини, а всередині вони більш м’ясисті. У мідій стулки тонші, темніші та довгасті, а ще є ніжка, за допомогою якої вони можуть пересуватися під водою (хоч і ладні цього не робити).

До речі, саме в устрицях більше шансу знайти перлинку, мідії виробляють їх набагато рідше.

10. Мюслі та гранола

Обидва ці продукти складаються з зерен, горіхів, насіння та сухофруктів. Найбільша різниця між ними криється в тому, що мюслі продаються у сирому вигляді, а гранола запікається з підсолоджувачем та маслом, які пов’язують інгредієнти разом.

Мюслі можна замочувати і в холодній, і гарячій рідині, а гранолу подають холодною — з невеликою кількістю молока або прямо у вигляді сухої закуски.

11. Мандарин та клементин

Обидва ці фрукти — різновиди цитрусових, схожі й зовні, і на смак. Але клементини все ж таки трохи солодші, мають яскравіший колір і гладку шкірку, яку легше чистити. Мандарини більші й плоскіші зверху і знизу. Шкірка у них товстіша, грубіша і має нерівну текстуру з численними западинками.

12. Рис та булгур

На вигляд ці дві крупи дуже схожі, особливо у відвареному вигляді. Але на відміну від рису, який “народжується” цілими зернятками, булгур отримують штучно з висушеної та роздробленої пшениці. Він містить більше білка та клітковини, натомість рис — чемпіон з фолієвої кислоти.

13. Лайм та бергамот

Здавалося б, ці продукти точно неможливо переплутати — настільки різні у них смак і призначення. Лайм зазвичай використовується для соку, який можна додати до заправки для салату або іншої страви. А бергамот найчастіше зустрічається у добавках для чаю.

Але, виявляється, на вигляд ці два продукти дуже схожі, адже бергамот — це теж цитрусовий плід. Отже, на полиці в магазині їх було б просто не відрізнити.

Бонус: помідор та томат

Ми звикли використовувати ці слова як синоніми для позначення червоного м’ясистого овочу. Насправді між ними все ж таки є різниця. Томат — найбільш спеціалізований термін, яким можна називати саму овочеву культуру, а помідором, відповідно, зазвичай називають плід рослини томат.

А які продукти вам приходилося плутати?