9 грубих помилок при варінні макаронів: б’ємося об заклад, ви не знали

Перевірте, чи не порушуєте ви правил приготування макаронних виробів. І якщо ви знаєте тих, хто порушує, відправляйте до нас.

Багато людей навчилися називати макарони пастою і знають, що означає слово аль денте, але слова зовсім не головне. Важливіше не те, як ви назвете страву, а те, як приготуєте.

Помилка №1. Додавати олію до води

Цю пораду можна зустріти й в кулінарних книгах, і в Інтернеті, але це далеко не найкраща порада про пасту. Навіщо додавати олію при варінні макаронів? Найчастіше це просто безглуздо. Ви витрачаєте оливкову олію, яка коштує недешево, і якій можна знайти зовсім інше застосування. Наприклад, використовувати її для соусу та заправки тієї ж готової пасти. Кажуть, що олію додають для того, щоб макарони не прилипали в процесі приготування. Не хочете, щоб паста злиплася? Перемішайте її (читайте пункт 9).

Помилка №2. Ламати спагеті

Спагеті на те і спагеті, щоби бути тонкими й довгими! Якщо ви хотіли з’їсти коротких макаронів, то навіщо купували саме їх? Переламали навпіл, бо не вміщуються у каструлю? Вважайте, що припустилися грубої помилки. Звичайно, не всі мають широкі та глибокі каструлі, в які відразу можна завантажити спагеті по всій довжині, але проблема розв’язується досить просто. Спагеті можна зварити й в не дуже високій каструлі, головне робити це поступово. Зачекайте, доки нижня частина трохи розм’якшиться і натисніть на верхню, щоб повністю занурити їх у воду.

Помилка №3. Зливати воду та промивати

Ще одна велика помилка, яка збиває з пантелику професіоналів — промивати макаронні вироби під водопровідним краном. Паста містить багато крохмалю, що виділяється під час варіння. Саме він робить страву однорідною, густою та смачною. Розумних пояснень, навіщо це робити ми не знайшли.

Помилка №4. Викладати соус зверху на пасту

Олію не можна додавати у воду під час приготування, а соус? Його можна, звичайно, але тільки робити це треба в каструлі, а не в тарілці. Якщо просто викласти соус зверху на макарони, на дні тарілки утворюється неапетитна рожева калюжка. Ідеальна паста має бути ретельно перемішаною з соусом, чим одноріднішою буде паста, тим краще.

Помилка №5. Купувати свіжу пасту замість звичайної

Якщо це ще якимось чином впливало б на смак готових макаронів або допомогло приготувати особливі страви, але, здається, воно впливає тільки на вартість продукту. Насправді звичайні макаронні вироби нічим не гірші за ті, що продаються в спеціальному відділі охолоджених товарів, а в більшості випадків навіть кращі. Звичайні макарони заслуговують на таку ж пошану і захоплення.

Помилка №6. Переварювати

Паста не має виглядати блідою і набряклою, ніби вона плавала в болоті. Таку страву краще взагалі не їсти, а зварити макарони заново, бо жодними соусами їх уже не врятувати. Розв’язати проблему легко – дотримуватися інструкції на пакуванні. Кількість часу завжди вказується.

Помилка №7. Недоварювати

Багато людей любить пасту al dente, але це не привід недоварювати макаронні вироби настільки, щоб грудочки хрумтіли на зубах. Недоварені макарони — одна з найпоширеніших помилок. Італійці вважають, що приготувати правильно з першого разу al dente не вдасться, потрібне тренування та правильний розрахунок часу. Деякі кухарі радять відняти 2-3 хвилини від часу, вказаного на пакуванні, але насправді все залежить від вашої плити, кількості води та якості макаронів. Більш надійний спосіб – просто спробувати, паста має бути м’якою зовні та трохи твердішою всередині.

Помилка №8. Додавати тертий пармезан

Готовий натертий сир, який продається у вигляді крихти в пакетах або пластикових банках — це зазвичай старий сир, що втратив свій смак і аромат. Але набагато гірше те, що деякі марки додають до свого сиру тирсу, щоб він не злипався в неапетитну однорідну масу. Якщо точніше, як добавка використовується целюлозна пудра: вона безбарвна, не має запаху та смаку, зате добре вбирає вологу. Навіщо нам їсти тирсу та ще за це платити?

Помилка №9. Не помішувати

Напевно, вам у житті зустрічалися такі кулінари, які забувають помішувати макарони. Просто кидають у кип’яток і все. Їм схоже, начхати, чим харчуватися, тому що інших виправдань байдужому ставленню просто немає. Невже не можна розмішати воду в каструлі хоча б один раз, щоб переконатися, що з макаронами все гаразд? Для таких людей є чудова порада, про яку ми згадували на самому початку: просто налити у воду трохи оливкової олії.

А яких помилок ви припускалися при готуванні макаронів?