9 самих антинаукових міфів про харчування

Пропонуємо вам підбірку поширених сучасних міфів і міфів про їжу, що вже давно настав час розвінчати:

1. Яйця — це нездорова їжа

© p-i-f.livejournal.com

Майже всі експерти кажуть, що яйця — не особливо корисний продукт, так як в жовтках міститься занадто багато холестерину, тому часте їх вживання збільшує ризик серцевих захворювань.
Згідно з останніми дослідженнями, високий рівень холестерину у вашому раціоні не підвищує рівень холестерину в крові. За фактом, яйця є одним з найбільш корисних для людини продуктів: вони містять «хороший» холестерин, всі види необхідних поживних речовин, а також унікальні антиоксиданти, необхідні для здоров’я очей.

2. Жирна їжа — це шкідливо

© p-i-f.livejournal.com

Кілька десятиліть тому в суспільстві виникла думка, що велика кількість серцево-судинних захворювань пов’язано з популярністю їжі, насиченої тваринними жирами.
Нові аналізи доводять, що це не так. У 2010-му році в одному з наукових журналів були опубліковані результати 21 епідеміологічного дослідження в цілому 347 747 продуктів харчування. Результат — абсолютно ніякого зв’язку між хворобами серця і насиченою жирами їжею немає. Думка про наявність такого зв’язку — тільки теорія, яка з невідомих причин стала загальноприйнятою.

3. Необхідно їсти злаки

© p-i-f.livejournal.com

Ідея, що люди обов’язково повинні включати різні злаки в свій раціон, насправді ніколи не мала сенсу. Сільськогосподарська революція в нашій історії відбулася відносно недавно, і гени не встигли змінитися настільки, щоб злаки стали нам необхідні.
Злаки містять не так вже багато поживних речовин порівняно з овочами. Крім того, вони багаті фітиновою кислотою, яка зв’язує важливі мінерали в кишечнику і перешкоджає їх засвоєнню. Наприклад, пшениця містить багато білка, званого глютен, великий вміст якого в організмі може призвести до пошкодження оболонки кишечнику, болю, здуття живота і втоми. Глютен також пов’язують з шизофренією і мозочковою атаксією.

4. Їсти багато білка шкідливо для кісток та нирок

© p-i-f.livejournal.com

Стверджують, що раціон з високим вмістом білка шкідливий для кісток та нирок. Так, у короткостроковій перспективі надлишок білка збільшує виділення кальцію з кісток, зате в довгостроковій має прямо протилежний ефект — робить кістки здоровими і знижує ризик переломів. Крім того, дослідження не виявили ніякого зв’язку між високим споживанням білка і захворюваннями нирок.
Насправді основними факторами ризику ниркової недостатності є цукровий діабет і високий артеріальний тиск. Споживання білка впливає на обидва захворювання сприятливо. І вже точно білок корисний як профілактика остеопорозу та ниркової недостатності.

5. Їжа з низьким вмістом жирів корисна

© p-i-f.livejournal.com

Якщо вилучити з їжі абсолютно всі жири, вона почне нагадувати за смаком картон. Виробники продуктів прекрасно це розуміють і тому додають в їжу інші речовини, щоб компенсувати недолік жирів.
Зазвичай це підсолоджувачі — цукор, сироп з високим вмістом фруктози або штучні підсолоджувачі. Про цукор ми поговоримо пізніше, але хотілося б зауважити, що штучні підсолоджувачі хоч і низькокалорійні, але навряд чи корисніші звичайного цукру. Багато досліджень демонструють зв’язок між знежиреною їжею і різними захворюваннями, ожирінням, метаболічним синдромом, діабетом, серцевими захворюваннями, передчасними пологами, викиднями та хронічною депресією. В таких продуктах здорові натуральні жири замінюються необґрунтовано шкідливими речовинами.

6. Краще протягом дня їсти багато разів, але маленькими порціями

© p-i-f.livejournal.com

Ідея, що краще робити кілька невеликих прийомів їжі в день, щоб підтримувати високий метаболізм — це усталений, але безглуздий міф. Так, їжа дійсно трохи підвищує ваш метаболізм, поки ви її переварюєте, але мова йде про загальну кількість їжі, енергію якою можна використовувати, а не про кількість перекусів.
Дослідження підтверджують це. Одна група випробовуваних харчувалася багато раз в день потроху, а друга група з’їдала ту ж кількість їжі в день, але за два-три підходи. Виявилося, що різниці немає ніякої.
Для людського організму неприродно, щоб його постійно годували. У дикій природі людям доводилося добре поїсти далеко не кожен день. Так що тривалі перерви між прийомами їжі не можуть ніяк вам зашкодити.

7. Вуглеводи повинні бути основним джерелом калорій

© p-i-f.livejournal.com

Вважається, що людина має їсти якомога менше жирної їжі, але ось вуглеводів в нашому раціоні повинно бути 50-60% від загального числа калорій. Якби це відповідало дійсності, корисною була б дієта з великим вмістом злаків і цукру і мінімальною кількістю м’яса і яєць.
Численні дослідження переконливо доводять, що для тих, хто схильний до повноти, має метаболічний синдром, діабет, такий раціон небезпечний, а для інших — шкідливий, так як прямою дорогою веде до ожиріння.

8. Рослинна олія з високим вмістом жирних кислот Омега-6 корисна

© p-i-f.livejournal.com

Поліненасичені жирні кислоти вважаються корисними, тому що деякі дослідження показали, що завдяки їм знижується ризик серцевих захворювань. Але не всі ці кислоти володіють однаковими властивостями.
Існують жирні кислоти Омега-3 і жирні кислоти Омега-6. Омега-3 знижують ризик багатьох захворювань, пов’язаних із запальними процесами. Але людям потрібно отримувати Омега-3 і Омега-6 в певній пропорції. Якщо Омега-6 набагато більше, це може викликати ускладнення.
Найбільше джерело Омега-6 в раціоні українця — це соняшникова олія. Протягом всієї людської історії люди ніколи не мали доступу до такої кількості цієї речовини, так що переїдати олії — протиприродно для організму. Краще збільште Омега-3, які містяться, наприклад, практично в будь-якій морській рибі.

9. Цукор — нездорова їжа, тому що містить «порожні» калорії

© p-i-f.livejournal.com

Вважається, що цукор шкідливий для вас, з-за великої кількості непотрібних калорій. Так, це правда — багато калорій, поживних речовин мало. Але це — лише верхівка айсберга. Цукор шкідливий не тільки з цієї причини.

З-за високого вмісту фруктози цукор впливає на обмін речовин таким чином, що «програмує» тіло на швидке відкладення жирів і метаболічні захворювання. Фруктоза фільтрується печінкою і перетворюється в жири, які виділяють у кров ліпопротеїни дуже низької щільності, що призводить до збільшення тригліцеридів і холестерину. Це також заважає природному вироблення інсуліну і лептину, що призводить до ожиріння та діабету.

Фото заголовку p-i-f.livejournal.com
За матеріалами p-i-f.livejournal.com

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close