in , , , ,

22 скульптури, які лякають і захоплюють одночасно

Скульптура — один з найпрекрасніших видів образотворчого мистецтва, який захоплює і змушує людей замислюватися про красу і крихкість нашого світу з найдавніших часів.

Тутка зібрав для вас прекрасні творіння скульпторів з усього світу, від яких ви не зможете відірвати погляду. Ми не змогли.

«Поцілунок смерті», Барселона, Іспанія

«Поцілунок смерті» — скульптура, встановлена на могилі молодого чоловіка, померлого в 30-х роках минулого століття. Про її авторство досі точаться суперечки. За однією з легенд, скульптура надихнула Інгмара Бергмана на фільм «Сьома печатка».

«Блакитний мустанг», Денвер, США

«Блакитний мустанг», якого за страхітливий вигляд прозвали Блюцифером, — статуя по-справжньому небезпечна. Пекельний кінь вбив свого творця Луїса Хіменеса: під час транспортування у статуї відвалилася голова і пошкодила скульптору стегнову артерію.

«Істина», Ілфракомб, Великобританія

20-метрова статуя вагітної жінки роботи Дем’єна Херста прикрашає прибережний англійський курорт. Якщо дивитися на статую ліворуч, то в ній, крім наготи, немає нічого незвичайного. А ось права сторона статуї зроблена так, що можна бачити дитину в її утробі, внутрішні органи і оголені м’язи.

Парк скульптур «Шлях Вікторії», Уїклоу, Ірландія

Ідея створення парку прийшла до Віктора Лангхельда після повернення з Індії, де він займався духовними пошуками. За задумом Лангхельда, всі ці навіваючі жах скульптури повинні змусити людину замислитися про своє життя і справжнє призначення.

«Немовлята», Прага, Чехія

Скульптури Давида Черни, що зображують гігантських немовлят без обличь, що не тільки «повзають» по празькій телевізійній вежі, але і прикрашають (або «лякають») столичний парк Кампа.

«Плащ совісті», Зальцбург, Австрія

Скульптура «Плащ совісті», що уособлює собою образ Командора, який вбив Дона Жуана, встановлена біля південного входу Зальцбурзького собору. Примітно, що у скульптури є багато «близнюків», встановлених в різних містах Європи.

«Перевернутий кінь», Прага, Чехія

І знову творіння Давида Черни — цього разу пам’ятник, задуманий як пародія на стоячу в центрі Праги кінну статую Святого Вацлава. Спочатку пам’ятник розмістили на тій самій площі, що й оригінал, але пізніше перенесли під стелю торгового пасажу «Люцерна».

«Висячий хлопчик», Гент, Бельгія

На жаль, дізнатися, хто створив цю похмуру і дуже незвичайну скульптуру, що висить на стіні одного з будинків бельгійського Гента, не вдалося. Втім, від цього вона стає ще більш загадковою і лякає.

Скульптури кладовища Стальєно, Генуя, Італія

Генуезьке кладовище Стальєно існує з середини XIX століття — перше поховання тут відбулося у 1851 році. Стальєно отримало широку популярність завдяки скульптурам, встановлених на місцях поховань.

Скульптури кладовища Реколета, Буенос-Айрес, Аргентина

Саме знамените аргентинське кладовище веде свою історію з 1-ї половини XVIII століття. Тут поховано багато відомих людей Аргентини, а деякі пам’ятки являють собою справжні витвори мистецтва.

«Підвішена людина», Прага, Чехія

Ще одне творіння Давида Черни, що зображує Зиґмунда Фрейда, що висить на балці, закріпленої на даху будинку. Скульптура вийшла настільки вдалою, що побувала на «гастролях» в Чикаго і Лондоні. Кумедно, що багато туристів приймають фігуру за скульптурне зображення Леніна.

Скульптури кладовища Хайгейт, Лондон, Великобританія

Хайгейтське кладовище — одне з самих легендарних» в Лондоні. За чутками, у 70-х роках минулого століття тут промишляли справжні вампіри, а одна з могил належить самому Джеку-різнику.

Скульптури кладовища Пер-Лашез, Париж, Франція

Пер-Лашез, або Східне кладовище, — місце, де знайшли спокій багато знаменитих людей, включаючи Оскара Уайльда, Оноре де Бальзака та Фредеріка Шопена. Велика частина пам’яток тут — справжні шедеври скульптури, тому на Пер-Лашез завжди багато туристів і самих парижан.

Святий Варфоломій, Мілан, Італія

Якщо дивитися на статую Святого Варфоломія здалеку, в ній немає нічого незвичайного. Але якщо підійти ближче, стає зрозуміло, що накидка на голому тілі зовсім не одяг, а його власна шкіра.

Монументальне кладовище, Мілан, Італія

Колись поховання на Монументальному кладовищі було доступно тільки багатим людям, на могилах яких встановлювали по-справжньому розкішні пам’ятки. Сьогодні кладовище — справжній музей під відкритим небом, по якому можна відстежити, як розвивалося мистецтво скульптури останні півтора століття.

Бонус: Ла Паскуаліта

У 1930 році у вітрині одного з магазинів мексиканського містечка Чіуауа з’явився незвичайний манекен, схожий на справжню дівчину. Практично відразу по місту поповзли чутки про те, що за склом знаходиться забальзамований труп доньки господаря магазину, яка померла незадовго до свого весілля.

Втім, через якийсь час потому влада міста перевірили легенду і встановили, що Ла Паскуаліта зроблена з воску і пластику. Проте чутки про те, що у вітрині стоїть справжній труп нареченої, живі й понині.

За матеріалами

Сподобалось?

7 речей, про які ваша друга половина не повинна просити ніколи

З ложкою по Україні: 10 нетрадиційних страв, які варто спробувати