in ,

Складено рейтинг кращих мультфільмів всіх часів

Анімація, як жанр, вже давно не поступається за видовищністю і красою багатьом фільмам. Глибокий сюжет, намальований фарбами або інструментами комп’ютерної графіки, пейзажі і герої захоплюють погляд глядача, назавжди залишаючись в пам’яті та серці. Проте вибрати дійсно вартий, якісний мультфільм, як і кінофільм, не так-то просто в наш час, коли на ринку представлено стільки картин.

Тутка пропонує вам ознайомитися з рейтингом кращих анімаційних стрічок усіх часів, складеним порталом USA Today.

1. Могила світлячків

Японія,1988

Лідером списку стало повнометражне аніме “Могила світлячків” японського режисера-мультиплікатора і співзасновника знаменитої Studio Ghibli Ісао Такахата. Мультфільм 1988 року засновано на романі Акіюкі Носакі і розповідає історію підлітка Сейто і його молодшої сестри Сецуко, які, втративши батьків під час Другої світової війни, змушені раптово подорослішати. Ранні критики також назвали “Могилу світлячків” одним з найкращих фільмів про війну в історії.

https://www.youtube.com/watch?v=1nXqUoATvg4

2. Думками навиворіт

США, 2015

На другому місці опинився мультфільм “Думками навиворіт” 2015 року про 11-річну школярку і її емоції, які живуть в її голові у вигляді волохатих істот. Цікаво, що Pixar почав роботу над мультиком ще в 2009 році, так як сценаристам і дизайнерам персонажів довелося створювати абстрактні образи. До них відносяться і герої-емоції, і такі речі, як візуалізація підсвідомості і відновлення пам’яті.

3. Історія іграшок 3

США, 2010

Третій рядок дістався третій частині “Історії іграшок” 2010 року. Це перший анімаційний фільм Pixar, випущений і під формат IMAX. Дивно, але в мультфільмі цілих 302 персонажі.

У десятку кращих також потрапили аніме “Віднесені примарами” Хаяо Міядзакі, мультфільми “Таємниця Коко” Лі Анкріч і “ВАЛЛ-І” Ендрю Стентона, фентезійному аніме “Твоє ім’я” Макото Сінком, фільм з анімаційним головним персонажем “Пригоди Паддінгтона 2” Пола Кінга , ще одна стрічка Хаяо Міядзакі “Мій сусід Тоторо” і мультик “Пісня моря”.

На завершальному сотому рядку рейтингу опинилася анімаційна стрічка 1978 року “Найнебезпечніша подорож”, створена за книгою Річарда Адамса “Небезпечні мандри”. За словами критиків, при створенні переліку вони враховували відгуки про картини і їх популярність в Інтернеті.

Переклад Тутка за матеріалами

Сподобалось?

11 звичок людей з прихованою депресією

Невдалий шлюб як привіт з минулого