В Туреччині звели моторошний меморіал на честь 440 жінок, які минулого року стали жертвами своїх чоловіків

Іноді люди кажуть, що у слабкості є своя краса і навіть сила. Але іноді нерівність між людьми завдає лише суму. Так можна сказати й про домашнє насилля — її замовчують, але проблема залишається глобальною. Турецький митець настільки нею перейнявся, що своєю роботою спробував донести до колег та земляків її важливість. Своїм красивим шедевром чоловік вшанував пам’ять загиблих жертв цієї жорстокості, щоб згадка про них жила вічно.

На будинку в Стамбулі повісили 440 пар жіночого взуття

Сьогодні з кожного куточку світу ми чуємо розповіді про наругу в сім’ї над жінками, і саме ця причина — найчастіший призвідник до смерті жінок. Судячи з прикладу Туреччини, кількість пар туфель свідчить, що понад 40% жінок в цій країні зазнають домашнього насилля, а деякі випадки навіть закінчуються трагічно. Тому один чоловік вирішив створити меморіал, щоб кожен, глянувши на нього, замислився над цією проблемою.

Чоловік хотів віддати данину пам’яті 440-ка жінкам, що загинули від рук своїх чоловіків минулого року

Автором ідеї був турецький митець і графічний дизайнер Вагіт Туна

Сам чоловік зізнався, що ідея в нього зародилася після тривожних сигналів, якими рясніють соцмережі. Проте автор знав, що такі історії щезають, мов дим і нитка, і вирішив привернути до них увагу.

Прототипом жіночої сили та незалежності Вагіт обрав туфлі на високих підборах. Він хотів, щоб кожна жінка була такою незалежною та сильною

Це взуття не прямо належало жертвам, але стало символом усіх потерпілих

Митець наполіг на виборі саме цього типу взуття й не погоджувався на жодне інше. З одного боку, розповідає чоловік, воно красиве й привабливе, якими і мають бути жінки, з іншого — воно підказує про робочий дрес-код. Кожна жінка має право працювати й не залежати від свого чоловіка.

В деяких районах Туреччини заведено класти надвір взуття покійної людини після похорону

Це робиться і на знак жалоби

Автор переконаний, що знання — це сила, і, свідомі проблеми, ми можемо якось з нею боротися. Інші проєкти автора теж торкаються соціальних і економічних моментів в країні.

Арт інсталяцію розмістили в самому серці Стамбулу

440 пар взуття будуть доступні для роздумів для кожної людини впродовж 6 місяців

Джерело