10 цікавинок, які ви не вивчали на уроці біології

Світ — величезне, неймовірне місце, наповнене дивовижними фактами. До прикладу, якщо життю вагітної миші загрожує небезпека, стовбурові клітини її дитини буквально “оздоровлюють” маму-мишу, і шанси на її виживання зростають. Такий самий процес виявили й у людей, і вчені назвали його мікрохимеризм.

Тутка відкопав декілька неймовірних фактів про нашу Землю та її мешканців, і у вас однозначно і знання покращаться, і настрій.

1. Серце сповільнюється, коли обличчя доторкається до води

Як усі ссавці, дихати під водою ми не здатні, тому серцевий ритм у воді стихає. Навіть хлюпання цієї рідини на обличчя вповільнює серцевий ритм і дає прекрасну можливість “охолонути”.

2. Гриби за лічені тижні можуть розкласти пластик

Вчені вважають, що незабаром в океані буде плавати більше пластику, аніж риби. Тому гриби, які сприяють розкладанню пластика — це супер новина, і на сьогодні вчені відкрили вже понад 50 нових видів цих еукаріотів, один з яких — увага! — пожирає пластик за 2 тижні!

3. Новонароджені дітки можуть підняти таку вагу, як вони самі

Новонароджені малюки дуже сильні — сильні настільки, що своїм крихітним кулачком можуть схопити будь-що та навіть підняти річ, вагою як вони самі. До цього висновку дійшли ще вчені з XIX. Луїс Робінсон дослідив, що малята можуть висіти на палиці від 10 секунд до 2 хвилин та 35 секунд.

4. Відбитки пальців коали схожі до людських

Ми свято віримо в те, що відбитки наших пальців унікальні — і так воно і є. Та відбитки на лапі коали, як і пальці шимпанзе, дуже схожі до наших. Нічого дивного — 100 мільйонів років тому в нас був один предок.

5. Слимаки сплять до 3 років

Якщо вважаєте, що ведмеді — рекордсмени зі сплячки, з п’єдесталу їх суне слимак! Слимаки, без огляду на пору року, можуть 3 роки проспати — без їжі! Звичайно, мова йде про певні види цих тварин, а не про усіх! А ведмеді залягають на зимовий сон на 4-8 місяців.

6. Лінивцям потрібно 2 тижні, щоб перетравити їду

Лінивці не лише повільно рухаються — повільно працює і їх травна система. Тому вони й виправдовують свою назву “лінивець”. Саме так, шлунковому тракту цієї тварини потрібно 2 тижні, щоб перетравити спожиту їду. А остання ще й не дуже ситна та корисна.

Рештки їжі виходять неперетравленими, тому не дивно, що лінивець поїдає свої екскременти.

7. Мозок не може побачити наш ніс

Ніс можна побачити завжди — це наш мозок вперто його ігнорує. Те ж відбувається і з людьми, котрі носять окуляри: через деякий час вони просто припиняють їх помічати.

8. Довжина передпліччя = довжина стопи

Якщо ви не встигли поміряти своє взуття, не біда: виміряйте відстань від згину ліктя до початку долоні. Саме так: довжина нашої стопи дорівнює відстані від долоні до передпліччя. Це — одна з дивовиж нашого тіла, як, до прикладу, наша стегнова кістка дорівнює 1/4 від зросту.

9. Ви можете побачити білі кров’яні тільця

При погляді на ясне, безхмарне небо, і перед очима повзають білі “мікроби”, це означає, що у вас — ентоптичні явища синього поля. І ці “мікроби” — це білі кров’яні тільця, які рухаються перед сітківкою ока.

10. На тілі людини є смуги, і лише коти їх бачать

На шкірі людини також є смуги та знаки, які називаються лініями Блашко, названі на честь науковця, який їх відкрив — доктора Альфреда Блашко. Вони схожі до посмугованості тигра і проходять по усьому тілі, руках і ногах. Вони видимі на ультрафіолетових променях, який теж можуть розрізняти коти.

А який з цих фактів найбільше вас здивував? Поділіться іншими дивовижами, які вам відомі про наш світ.