Користувачі мережі поділилися, які 20 наукових фактів підірвали їх мозок

Таємниці світу науки завжди заворожували нас. А в останні десятиліття наукові факти жорстко критикуються та перевіряються. Попри все, нам стало цікаво: скільки ж людей на світі знають цікаві наукові факти про Землю, живі створіння, які її населяють та наш організм.

Тутка сьогодні хоче занурити своїх читачів у світ неймовірних фактів про світ, від яких аж кипить мозок. Дописувачі платформи Reddit відгукнулися та активно прокоментували запитання: “Який факт про ваш світ підірвав ваш мозок?” (What is a scientific fact that absolutely blows your mind?). Отож, гортаємо статтю донизу — може, знайдемо там те, чого й самі не знали?

1.

Фото: pexels.com

“Коли ви спите, одна півкуля продукує сновидіння, інша — шоковано спостерігає за сюжетом історії”

2.

Часовий відрізок, в якому жили динозаври, настільки величезний, що поки одні ще бігали по землі, інші вже ставали скам’янілостями.

3.

Дерева можуть спілкуватися та співпрацювати між собою завдяки кореневій системі. Зелені насадження накопичують енергію на потім, передають “сусідам” поживні речовини, якщо ті їх потребують, доглядають за молодими пагінцями чи хворими особами та попереджають своїх братів про розмноження паразитів чи поширення якихось хвороб.

4.

Фото: pexels.com

Піт гіпопотамів — протисонцевий засіб. Він у них — помаранчево-червоного кольору. В червоному міститься антибіотик, а помаранчевий поглинає ультрафіолетове випромінювання.

5.

Декотрі анестетики не пригнічують біль, а змушують вас його забути.

6.

Якби усю історію Землі стиснули в один день, люди з’явилися б в останній секунді перед північчю.

7.

У світі живе цікавий вид медузи — Turritopsis dohrnii, яка омолоджується та відновлює втрачені частини після пошкодження. І знову ста’ молодою! Безсмертна істота! І, на десерт — виживає навіть у середовищі без кисню.

8.

Втрата ваги відбивається на подиху. Тож, якщо людина скидає 50 кг, то починає виділяти більше вуглекислого газу.

9.

Нас вражають розміри тіла тварин! Ви можете прочитати, що скат манта досягає до 7 метрів в довжину та важить до 3 тонн, але повністю це не уявите, поки не побачите цього гіганта наживо. І тоді розумієш, що він більший та важчий, ніж певні автівки.

10.

Фото: pexels.com

Якщо покласти по одній тварині в пакет та вибрати один навмання, в 1 з 5 випадків це буде жук.

11.

Декотрі тварини з льодовикового періоду настільки добре збереглися на холоді, що вчені змогли дослідити їх шкіру, органи, кістки та навіть шерсть.

12.

Ефект собору. Коли ви працюєте у приміщенні з низькою стелею, то будете більш зосередженими та схильними до детальної, аналітичної роботи. Якщо ж у кімнаті з високою стелею — відкритими до всього нового та більш креативними.

13.

Всі планети (в тому числі й Плутон) можна помістити між Землею та Місяцем.

14.

Жираф настільки високий, що тварина не може досягнути до землі та змушена позсувати ноги, щоб напитися води.

15.

Якщо ДНК звичайної людини розтягнути в рівну лінію, вона зможе дійти до Сонця та повернутися до Землі 248 разів.

16.

Мільйон секунд — це 12 днів. Мільярд секунд — це 31 рік. Трильйон секунд — це 31,688 року.

17.

Провівши певний час з Джином Чернаном — людиною, яка востаннє походила по поверхні Місяця, космонавтом з “Аполлону 17”, я не припиняю повторювати людям: Земля — кругла за формою, а не приплюснена, як Місяць. З поверхні Місяця Земля просто висить перед тобою, як стиглий грейпфрут: підстрибнеш трошки швидше — і дістанеш його рукою! З Місяця ще гарно видно зміни погоди.

18.

Кити підростають, співаючи специфічну пісню, котра відповідає місцю їх народження, та вивчають мелодії інших китів з інших регіонів!

19.

Космонавти з космічних станцій не рухаються в космосі хаотично через відсутність гравітації — геть не так! Вони знаходяться в постійному вільному падінні, а гравітація тягне їх до землі.

20.

За теорією квантового тунелю, вірогідність того, що молекули вашого кулака та стола пройдуть одні крізь одних під час удару та кулак пройде крізь стіл, складає 1 до 5.2^61.

Зізнавайтеся, який факт з нашої добірки здивував вас найбільше?