Засоби для прибирання і шкода від них, як від 20-ти цигарок

Радянщина подарувала нам звичку все прибирати та дезінфікувати хлорованими засобами. Так робили абсолютно всі. І робили це не зі зла — мами чи бабусі бажали забезпечити чистоту й затишок свого помешкання.

Так і ми навчилися постійно воювати з мікробами й убивати всі їх популяції. Натомість вчені застерігають від надмірного використання засобів побутової хімії. За такого засилля останньої під ураженням опиняються найперше легені — тиск на них чиниться такий, ніби б ми випалювали 20 шкідливих цигарок щодня.

Тутку зацікавило це питання, і сьогодні спробуємо дослідити: як засоби для прибирання можуть нашкодити нашому організму.

Розчини для прибирання — отрута для організму

Журналом респіраторної та реанімаційної медицини США було проведене дослідження на визначення рівня шкідливого впливу розчинів побутової хімії, аерозолів для повітря на легені людини. У експерименті взяло участь 6000 жінок, віком від 20 років, і вчені в основному орієнтувалися на розгляді причин розвитку хвороб дихальної системи. Акцент розгляду скерували ще й на хатніх робітниць, які напряму щодня потрапляють під вплив хімічних речовин.

Попри вікові зміни у роботі роботі легень, вчені з’ясували, що часте використання хімікатів значно впливає на стан легень, а в жінок, які прибирають щодня, шкода досягає шкідливості 20 випалених цигарок.

Вчені наполягають, що подразнювальні елементи засобів для миття й чищення провокують запалення слизових оболонок, пошкоджують імунну систему, шкодять системам органів і тканин на клітинному рівнях.

І радять якомога рідше вдаватися до таких хімічних засобів, адже нам достеменно не відомий увесь склад: виробники можуть вказати не всі складники на етикетці. Науковці просять менше користуватися аерозолями, якщо без них ніяк, то спочатку рекомендують розпилити на серветку з мікрофібри, щоб не вдихати крапельки й випари.

Інший бік медалі продуктів побутової хімії

Якими ще проблемами загрожують милі кольорові пляшечки із відділу “Побутова хімія”?

1. Порушення роботи імунної системи

У 2012 році журнал Science на прикладі мишей досліджував життя у стерильному середовищі. Першу групу тварин зачинили у вимитому приміщенні, другій вільно дозволили співіснувати з корисними й шкідливими бактеріями. По закінченні тестування у “стерильних” мишок відзначили набагато вищий рівень запальних процесів у товстій кишці та легенях, ніж у “нестерильних” тварин, які нормально співіснували у звичних для життя умовах. Коли перших повернули у звичний ареал, їх імунна система та мікрофлора кишківника за 2 тижні повністю відновилися.

2. Діти з нежиттю

Китайські науковці дослідили вплив побутових хіміків та здоров’я школярів й сигналізували, що постійне використання їх вдома збільшує подразнення дитячих слизових від 27 до 96%. Чим вища хімічна загроза, тим більше зростає ризик розвитку риніту.

3. Задуха

За останні роки збільшилася кількість випадків захворювання на астму не лиш у домогосподарок та прибиральниць, але й у медичних працівників. Причини — постійний контакт з аерозолями, дезінфекторами з хлором, спреями-очищувачами та іншими речовинами. У цих групах людей відзначали біль і печіння в грудях, утруднене дихання й інші алергічні реакції.

4. До легень проникають летючі органічні сполуки

Засоби для чищення і прибирання мають у своєму складі летючі органічні речовини, як і токсичні ефіри гліколію й терпени. Останні сполуки шкодять не лиш легеням, але й довколишньому середовищу. До такого висновку у 2006-му році дійшло видання Indoor Air.

5. Дерматит

Ні для кого не таємниця, що шкіра найперше контактує із хімічними речовинами й одразу на них реагує. Поки ми приймаємо протиалергічні препарати й шукаємо причину в їжі, іноді варто звернути увагу на домашні хімікати й обмежити спілкування з ними. Побутова хімія, навіть під позначкою “натуральна”, наповнена шкідливими компонентами, які спричиняють контактний дерматит.

6. Вплив на серце

За даними американських вчених, навіть такі нешкідливі освіжувачі повітря з ароматом цитрусових, вступаючи в реакцію з повітрям, можуть утворювати канцерогенні сполуки — формальдегіди. Останні провокують не тільки сильніші форми астми, а й тиснуть на серце і можуть призвести до інфаркту чи інсульту.

Де знайти безпечні товари для прибирання?

Господарське мило, оцет, лимонна кислота, харчова сода — кожна господиня має ці засоби в шафці вдома. Якщо хочете мати сильніший засіб — скористайтеся ефірними олійками.

Всім чистоти й здоров’я!