Ці фото «до» і «після» — найкраща у світі соціальна реклама проти наркотиків

Всі ми чули про те, яке руйнівний вплив чинять на організм наркотики, алкоголь або куріння. Проте, мабуть, ніхто не знає про наслідки згубних звичок так добре, як ті, хто сам пройшов через це.

4 роки без героїну та амфетаміну

26-річна Дейа Хол (Dejah Hall) поділилася своєю історією на сторінці в Facebook: «Сьогодні виповнюється рівно 4 роки з тих пір, як я відмовилася від героїну та метамфетаміну. <…> Ліве фото зроблено в день мого арешту. Він же за щасливим збігом обставин став тим днем, коли я нарешті прийшла до Бога. З Його допомогою зараз я закінчую навчання в бакалавраті і сподіваюся коли-небудь стати тюремним священиком. У мене прекрасний дитина, якій вже півтора року. Кожен день я дякую Богові за те, що мені вдалося видертися».

Підписуйтесь на сторінку ТУТКА в INSTAGRAM

 10 років без метамфетаміну

Героїня цих фото згадує часи залежності як найважчий період свого життя: «Мені було 19. Я вважала себе самої крутий на світі. Я важила всього 45 кг і вела себе як остання сволота. Я крала у друзів і родичів. Я брехала, завдавала біль самим близьким людям». Завдяки відмові від наркотиків життя дівчини кардинально змінилася: «Я вже не колишня наркоманка. Я не проходжу реабілітацію. <…> Я вже зовсім не та, якою була 10 років тому. Я сильна, цілісна особистість, і я дуже горда собою».

8 місяців без героїну

На своїй сторінці в Instagram ця дівчина написала: «Вісім чудових місяців без наркотиків. Це довше, ніж я коли-небудь трималася без примусу. Тому що в цей раз я дійсно цього хочу».

2 роки 3 місяці без героїну

Цю дівчину підсадив на героїн її колишній бойфренд, який вирішив таким чином допомогти їй впоратися з сімейними проблемами. В реабілітаційний центр її влаштував суддя, який вів справу про опікунство над її донькою. «Він звинуватив мене в неповазі до суду і помістив в окружну в’язницю, поки він не знайде спосіб допомогти мені. З в’язниці я потрапила в кращий реабілітаційний центр у своєму штаті. Боротьба із залежністю далося мені непросто, але зараз все, що сталося, здається просто страшним сном», — ділиться вона.

6 років без амфетаміну

Шанна Экхолс-Уайт (Shannah Echols-White) з Техасу зізнається: «Я зберігаю ліве фото як нагадування про те, куди мене привела залежність. Я відчувала себе повністю роздавленою. Потім я дивлюся на друге фото і думаю: „Вау, я все-таки зробила це“. Сьогодні я святкую життя! Шість років без наркотиків! Якщо ви все ще живете в цьому жахливому кошмарі, знайте, що надія є. Ви теж можете подолати залежність і жити нормальним життям. Починати НІКОЛИ не пізно».

6 років без кокаїну і героїну

На фото — фотограф Грем Макиндоу (Graham MacIndoe). Ось як він згадує про своєї залежності і про те, як боровся з нею: «Коли у тебе наркозалежність, тобі здається, що ти вже ніколи не зможеш повернутися до нормального життя. Але це не так. Це нелегко, але можливо. Так, твоє життя вже ніколи не буде колишньою, але в ній все ще залишається місце для звершень, нових відкриттів і кардинальних змін. Так сталося зі мною. Мої погляди сильно змінилися. Я ніколи не був поганим або егоїстичною людиною, але зараз я бачу людей, так і людство в цілому зовсім по-іншому. У мені прокинулася жага до життя».

3,5 місяці без наркотиків

Цю дівчину звуть Ванесса. Вона зізнається, що з-за своєї залежності не раз думала про те, щоб покінчити з собою, тому що була не в силах виносити постійний біль. На щастя, дівчина знайшла в собі сили боротися із згубною пристрастю і звернулася за допомогою. «Зараз мене оточують сильні жінки, я працюю з куратором і дотримуюся його рекомендацій. У тверезому способі життя є величезна кількість переваг. Боріться і не здавайтеся до тих пір, поки не трапиться диво!» — закликає вона.

6 років без опіатів

Цьому хлопцеві боротьба із залежністю теж далася непросто. «Моя реабілітація була схожа на пекло. Мене ламало від усього, навіть від щоденної дози метадону, який мені давали. Перший тиждень я провів у в’язниці. Решту часу я був у моєї мами, де просто валявся в позі ембріона», — ділиться він. Однак, на думку самого героя, результат вартий того: «Якщо ви боретеся із залежністю, ні в якому разі не здавайтеся. Повірте, ви навіть не уявляєте, яке це класне відчуття — прокидатися і не думати про те, де дістати наркотики, щоб тебе весь день не ламало».

1 рік без героїну

Алісса Годиньер (Alyssa Gaudinier) почала вживати героїн в 14 років. Зараз їй 20, і вона працює вихователем в дитячому саду. Ось що дівчина згадує про час, коли вона страждала від наркотичної залежності: «Нам весь час розповідають страшилки про шкоду наркотиків, але найстрашніше полягає в тому, що тобі це подобається. Та про це чомусь всі мовчать». Реабілітація допомогла їй повернутися до нормального життя: «Зараз я вже не відчуваю цього непереборного бажання вийти і робити щось і бути кимось, ким я не є насправді. Я можу просто бути собою».

5 місяців без кокаїну, героїну і екстазі

Як і багато інших наркозалежні, цей хлопець з-за своєї пристрасті опинився у в’язниці: «Мене 3 рази судили за тяжкі злочини і 3 рази за дрібні правопорушення. Слава Богу, звинувачення за двома злочинами були зняті, а одне перевели в розряд адміністративного правопорушення». Зараз він проходить реабілітацію в Балтіморі. «Я тут з тих пір, як вийшов із в’язниці. Моє життя поступово налагоджується. Я знаю, що 5 місяців — не такий вже великий термін. Але для мене це велике досягнення. Так довго я ще не тримався. Мені багато чого ще належить, але я готовий до цього», — зізнається він.

5 років без героїну

Джанетт Фідлер (Jeanette Fidler) з Манчестера неодноразово опинялася в тюрмі за крадіжки у фітнес-центрах, спа і клубах відпочинку. У результаті їй заборонили вхід у всі спортзали Великобританії. Однак незважаючи на 174 попередніх звинувачення, їй вдалося уникнути в’язниці завдяки тому, що Джанетт пройшла програму реабілітації і позбулася своєї залежності. Жінка не вживає наркотики вже 5 років.

13 років без наркотиків

Цю людину звуть Халі Рафаті (Khali Rafati). У минулому він пройшов всі кола пекла: жив на вулиці, боровся з героїновою залежністю і скнів у злиднях. Ну а зараз він власник прибуткової компанії з виробництва натуральних соків, серед клієнтів якого відомі музиканти і голлівудські актори. Ще один доказ того, що одне вірно прийняте рішення може повернути життя людини на 180 градусів.

Переклад Тутка за матеріалами Bored Panda