in , , ,

Вуличний художник створює об’ємні графіті, що стирають межу між намальованим і реальним

Графіті – це не завжди просто малюнки на стінах. Що ви скажете про обман зору і свідомості, коли з певного ракурсу мозок сприймає картинку об’ємною і реальною? Саме це і є візитною карткою вуличного художника з Лісабону Серхіо Одейта (Sergio Odeith), який починав з класичних графіті й отримав в результаті шанувальників по всьому світу і контракти з Coca-Cola, Samsung і Shell.

Редакція Тутка захоплюється талановитим стріт-артом і любить якісні оптичні ілюзії. Тому ми ніяк не могли пройти повз такого прекрасного зразка і того, і іншого.

Серхіо Одейт почав своє знайомство з графіті в 1990-х в рідному Лісабоні. Як і більшість вуличних художників, в перший час він творив нелегально. Пізніше він захопився тривимірною графікою, яку сам охрестив технікою sombre 3D («тіньовий 3D»): композиція, перспектива, деталі й тіні створювали єдину реалістичну картину, яка мовби літає у повітрі перед стіною.

Багато художників, які використовують схожу техніку, зупиняються на нібито завислих в повітрі написах і абстракціях. Такі роботи є і у Серхіо Одейта.

Але набагато більшу популярність йому принесли його неймовірні комахи, павуки та сюжетні роботи, при погляді на які мимоволі спадає на думку асоціація з потраплянням в якусь віртуальну реальність.

Арахнофобам краще прогортати наступних кілька фото

Деякі роботи дуже нагадують кадри з фільму або комп’ютерної гри

Трохи про те, як це робиться

View this post on Instagram

🕷

A post shared by ODEITH (@odeith) on

Як виглядають об’ємні графіті з різних ракурсів

Бонус: який вуличний художник може обійтися без соціального підтексту?

Самооцінка і жіночий гардероб: де між ними зв’язок

13 проблем в шлюбі, з якими мудрі пари легко дають собі раду. І у вас теж вийде