Здався, бо замучив голод. Російський снайпер 1,5 місяця переховувався у покинутій будівлі під Києвом

За свідченнями самих окупантів, в армії РФ погано одягають, годують та не виплачують зарплатню.

Росіяни залишили Київ та його околиці понад 6 тижнів тому. Окупанти позад себе залишали усе: техніку, зброю, награбоване і… своїх солдатів. Один із них нещодавно здався в полон. Як виявилося, чоловік півтора місяця переховувався у погребі покинутого будинку під столицею. Його знайшли воїни 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, вони й опублікували відео з полоненим снайпером у своєму Telegram каналі.

“Рашист здався, бо їсти захотів. З подивом дізнається про поразки армії рф в Україні. Йому пощастило, він не на концерті кобзона. Тепер отримає квиток в тюрму. Як там — “ми своіх нє бросаєм”?” — так описали подію наші військові. Ця ж бригада оприлюднила відео зі ще одним полоненим росіянином з-під Харкова. Останній скаржиться, щоб в армії росії погано годують, не одягають та не виплачують обіцяний подвійний оклад.

9 травня цей горе-герой здався нашим ЗСУ (символічно, еге ж?). СБУ оприлюднила відео з його допитом, на якому окупант проситься додому та бажає потрапити до “обмінного списку”. Коли по відеозв’язку до нього звертається його син – чоловік починає плакати. У повідомленні Служби безпеки України повідомляється, що росіяни уже вбили 225 українських дітей, а ще більшій кількості завдали непоправної моральної шкоди. Натомість полоненого турбує лише його доля: радить дружині організуватися з іншими родичами полонених та вимагати у російської влади повернення їх з полону.

Центр протидії дезінформації при РНБО у Telegram сигналізує про створення сайту “Окупант”. За сприяння Ради нацбезпеки та оборони на цьому порталі надається оперативна інформація про полонених рф, які з початку повномасштабного вторгнення росії до України знаходяться на теренах нашої Батьківщини. У повідомленні Центру повідомляють, що “сайтом матимуть змогу скористатися родичі та друзі солдатів для одержання подальшої інформації про військовополоненого”. Урядовці запевняють, що ж полоненими поводяться згідно з чинними положеннями Женевської конвенції: бранці ситі, забезпечені медичною допомогою, одягом та нормальними умовами.

Наразі складно підрахувати точну цифру в’язнів-рашистів, та за приблизними підрахунками їх кількість сягає від 1 до 2 тисяч осіб. На утримання цих людей Кабмін виділив до 44 мільйони гривень з резервного фонду держбюджету.